Staples zamknie 225 sklepów

Staples zamknie 225 sklepów

Staples Inc., największy sprzedawca artykułów biurowych w główną siedzibą w Chicago, traci klientów. Firma nie wytrzymała konkurencji tańszych, wielkich sklepów wielobranżowych i internetowych. Przed 2015 rokiem zamknie 225 punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

fot.Beloit Staples/Flickr

fot.Beloit Staples/Flickr

W czwartym kwartale ubiegłego roku Staples miał niższe dochody od spodziewanych. W pierwszych miesiącach tego roku sprzedaż również okazała się niższa od przewidywań, w związku z czym akcje spółki na giełdzie spadły o 9 procent. Staples Inc. ma 1515 sklepów w USA i 331 w Kanadzie.

Agencja Reutera informuje, że w podobnej sytuacji znalazła się firma rywalizująca ze Staples – Office Depot, która również ogłosiła straty i spodziewa się dalszego spadku dochodów.

Broniąc się przed konkurencją ze strony takich sklepów jak Wal-Mart czy Amazon.com Staples Inc. wprowadza do sprzedaży nowe produkty, m.in. tablety, a także przenosi się na usługi ksero i drukarskie, ograniczając sprzedaż tradycyjnych artykułów biurowych, jak papier oraz tusze i tonery do drukarek.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*