Sprawcy masakry w San Bernardino mogli planować więcej ataków

Sprawcy masakry w San Bernardino mogli planować więcej ataków

Amerykańscy śledczy są coraz bardziej przekonani, że sprawcy masakry w kalifornijskim mieście San Bernardino mogli planować więcej ataków. Wskazuje na to ilość broni, jaką posiadali – informuje w niedzielę Reuters powołując się na źródło rządowe.

Nie wiadomo na razie, jakie jeszcze cele ataków mogli wybrać 29-letnia Tashfeen Maliki i jej mąż 28-letni Syed Rizwan Farook. W środę zastrzelili oni w ośrodku pomocy niepełnosprawnym w San Bernardino 14 osób i ranili 21. Oboje zostali potem zabici w policyjnej obławie.

Według źródła, na które powołuje się Reuters, śledczy nie sądzą, by Enrique Marquez, podejrzany o dostarczenie tej parze broni, miał powiązania z terroryzmem. Kwestia ta jest jednak wciąż badana.

FBI przyznało w piątek, że śledztwo w sprawie strzelaniny w San Bernardino prowadzi tak samo, jak w przypadku aktu terroryzmu. Dyrektor James Comey podkreślił jednak, że nie ma wskazówek, by zabójcy byli częścią komórki lub organizacji terrorystycznej.

Przedstawiciele Państwa Islamskiego (IS) przyznali na antenie swej rozgłośni al-Bajan, że sprawcy masakry w San Bernardino byli jego zwolennikami. (PAP)

Na zdj. samochód, którym uciekali napastnicy z San Bernardino oraz broń, którą mieli przy sobie fot.San Bernardino County Sheriff’s Office/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*