Sprawca strzelaniny w Waszyngtonie miał problemy psychiczne

Sprawca strzelaniny w Waszyngtonie miał problemy psychiczne

Aaron Alexis, który w poniedziałek zastrzelił 12 osób w kompleksie militarnym w Waszyngtonie, zanim sam zginął, miał różne zaburzenia psychiczne, łącznie z paranoją – podała we wtorek agencja Associated Press powołując się na przedstawicieli organów ścigania. 

Sprawca strzelaniny w bazie marynarki wojennej USA, Aaron Alexis. fot. FBI

Sprawca strzelaniny w bazie marynarki wojennej USA, Aaron Alexis. fot. FBI

34-letni Alexis „słyszał głosy w swojej głowie” i cierpiał na zaburzenia snu. Od sierpnia był leczony z powodu problemów psychicznych.

Agencja AP odnotowuje, że marynarka wojenna USA nie uznała go jednak za niezdolnego psychicznie, co pozbawiłoby go certyfikatu bezpieczeństwa, który posiadał z czasów, gdy w latach 2007-2011 był rezerwistą.

Koncern Hewlett-Packard poinformował, Alexis pracował ostatnio dla firmy The Experts, podwykonawcy kontraktu wojskowego dla HP Enterprise Services. Kontrakt ten obejmował „wymianę sprzętu do komunikacji wewnętrznej w korpusie amerykańskiej piechoty morskiej”.

Do poniedziałkowej strzelaniny doszło w Navy Yard, nieczynnej stoczni i fabryce broni nad rzeką Anacostia, które obecnie służą za siedzibę Dowództwa Systemów Morskich, gdzie pracuje trzy tysiące osób. Cały kompleks położony jest w odległości 1,6 km od Kapitolu. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*