Spitzer potępia Weinera

Spitzer potępia Weinera

Były gubernator stanu Nowy Jork, demokrata Elliot Spitzer, zmuszony do odejścia ze stanowiska z powodu skandalu obyczajowego, nie będzie głosował na Anthony’ego Weinera, b. kongresmena, a obecnie demokratycznego kandydata na burmistrza Nowego Jorku. Przyczyna? Zachowanie niegodne polityka ubiegającego się o tak prestiżową pozycję.

Eliot Spitzer fot. Jim Lo Scalzo/PAP/EPA Anthony Weiner fot. United States Congress

Eliot Spitzer fot. Jim Lo Scalzo/PAP/EPA Anthony Weiner fot. United States Congress

Wypowiedź jest o tyle godna uwagi, że Spitzer, kandydat na kontrolera finansów największego miasta USA, korzystał z usług prostytutek, podczas gdy Weiner, mimo afery związanej z  rozsyłaniem fotografii własnych genitalii obcym kobietom, nie potrafi zerwać z nałogiem.  

Były gubernator dał się przyłapać tylko raz, z czego wniosek, że wyciągnął z afery lekcję. Natomiast Weiner powtarza błędy raz za razem. Krytyczne głosy partyjnych kolegów nie skłoniły go do wycofania się z kampanii wyborczej, choć notowania wskazują na spadającą popularność. We wtorek Weiner znalazł się na dalekim czwartym miejscu. Na pierwszym – uplasowała się faworytka obecnego burmistrza Christine Quinn.

Zapytany przez Chrisa Matthewsa, gospodarza programu „Hardball” w telewizji MSNBC, czy zwolniłby miejskiego pracownika za korzystanie z urzędowego sprzętu do zabawiana się w stylu Weinera, Spitzer odpowiedział twierdząco.

Obaj politycy proszą wyborców o szansę na powrót do życia publicznego. Tolerancyjni nowojorczycy odwracają się jednak od Weinera. Natomiast Spitzer jest ciągle dobrze notowany.

(eg)

Categories: Ameryka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*