Sondaż: przewaga Clinton nad Trumpem wzrosła do 7 punktów

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

Demokratyczna kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton zwiększyła przewagę nad swym republikańskim rywalem Donaldem Trumpem do ponad 7 punktów proc. – wynika z sondażu Reuters/Ipsos opublikowanego we wtorek. W czwartek różnica wynosiła niecałe 3 punkty.

Najnowsze badanie, przeprowadzone w dniach 4-8 sierpnia, wykazało, że 42 proc. prawdopodobnych wyborców zagłosowałoby na Clinton, a 35 proc. wybrałoby Trumpa. Pozostali ankietowani wybrali innego kandydata, zadeklarowali, że nie będą głosować, albo wybrali możliwość „nie mam zdania/ odmowa udziału”.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że wyniki w tej grupie odzwierciedlają raczej spadek poparcia dla Trumpa niż wzrost dla byłej sekretarz stanu. W czwartkowym badaniu bowiem zamiar głosowania na Demokratkę zadeklarowało także 42 proc. prawdopodobnych wyborców, a na republikańskiego kandydata – ok. 39 proc.

Natomiast wśród zarejestrowanych wyborców w tym samym okresie prowadzenie Clinton nad Trumpem zwiększyło się do blisko 13 punktów proc., wobec 5 punktów w czwartek – wynika z tego sondażu.

Agencja odnotowuje, że w czasie, kiedy przeprowadzano sondaż, Trump przedstawił swój program gospodarczy mający zatrzeć złe wrażenie m.in. po krytyce, jaka spadła na niego w związku z wypowiedzią o rodzinie muzułmańskiego żołnierza zabitego w Iraku. Jednocześnie w poniedziałek opublikowano list 50 polityków republikańskich specjalizujących się w sprawach bezpieczeństwa, którzy ostrzegli, że Trump byłby „najbardziej lekkomyślnym prezydentem w amerykańskiej historii”. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. oliwka
  oliwka 10 sierpnia, 2016, 14:59

  Oj te sondaze! Zydy moga ich podawac milion i zawsze na korzysc oszustki ale my wiemy swoje i wiemy na kogo glosowac! Jestem bardzo ciekawa co jeszcze na P.Trumpa wymysla! Tylko sami nie wiedza jaka niespodzianke oni dostana przed samymi wyborami! ,Kto mieczem wojuje…………itd)

  Reply this comment
 2. iwan
  iwan 10 sierpnia, 2016, 18:39

  Dziekuje ci Panie ze sa jeszcze ludzie myslacy w tym kraju:)

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*