Przewaga Clinton nad Trumpem ciągle taka sama

fot.Cristobal Herrera/EPA

fot.Cristobal Herrera/EPA

Po wznowieniu dochodzenia przez FBI ws. serwera pocztowego Hillary Clinton przewaga kandydatki Demokratów do Białego Domu nad kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem nie zmieniła się i wynosi 6 punktów procentowych – wynika z opublikowanego w środę sondażu Reuters/Ipsos.

Sondaż przeprowadzono między 28 października a 1 listopada. Wynika z niego, że Clinton ma poparcie 45 proc. ankietowanych, a jej konkurent Donald Trump 39 proc. Badanie przeprowadzono wśród 1 772 osób, które albo oddały już swój głos, albo deklarują zamiar głosowania w wyborach.

Badanie przeprowadzono po tym, jak dyrektor FBI James Comey ogłosił decyzję o wznowieniu dochodzenia w sprawie używania przez Clinton prywatnego serwera mailowego do celów służbowych, gdy była sekretarzem stanu. Decyzja ta wywołała falę krytyki ze strony Demokratów, którzy uważają, że Comey, Republikanin nominowany na dyrektora FBI przez demokratycznego prezydenta Baracka Obamę, zerwał z wieloletnią praktyką obowiązującą w Departamencie Sprawiedliwości, by nie komentować trwających dochodzeń, ani nie podejmować żadnych działań, które mogą wpłynąć na wybory. Comey’a pośrednio skrytykował także Barack Obama.

Jak pokazują wyniki sondażu, ponowne wszczęcie dochodzenia nie wpłynęło jednak na poparcie dla obu kandydatów. W przeddzień ogłoszenia decyzji FBI, różnica między poparciem dla Clinton i Trumpa także wynosiła 6 punktów procentowych na korzyść byłej sekretarz stanu. Chęć zagłosowania na kandydatkę Demokratów w wyborach deklarowało wówczas 43 proc. ankietowanych, a na Trumpa 37 proc. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. JASIO
  JASIO 3 listopada, 2016, 10:38

  Lewactwo nadal idzie w zaparte ….I slupki poparcia nie spadaja a nawet beda rosnac.

  Reply this comment
 2. czas
  czas 3 listopada, 2016, 12:46

  sondaze mozna poprzekrecac ,co robia media by zmylic wyborcow, rowniez widac ze DZ ,jest za Clinton ,bo niby ta babcia ,jest im na reke,, my zagosowalismy poczta pare tygodni temu i wiele milonow innych wyborcow tez , dzis juz nie ma zanczenia ,co media pisza.,.

  Reply this comment
  • zza kałuży
   zza kałuży 3 listopada, 2016, 13:16

   „dzis juz nie ma zanczenia ,co media pisza”
   *
   Cudowna perełka polonijnego intelektu!
   W budowaniu swojej opinii o politykach i o ich programach @czas nie polega na mediach.
   On ma bezpośrednią linię telefoniczną do Pana Boga.

   Reply this comment
 3. Jola
  Jola 3 listopada, 2016, 16:53

  KOCHAMY CIE PANIE TRUMP!!!!!!

  Reply this comment
 4. Aga
  Aga 3 listopada, 2016, 18:43

  America needs you…..Trump Trump!!!

  Reply this comment
 5. Chris
  Chris 3 listopada, 2016, 20:18

  Sonadze ? jakie sondaze to jest bzdura I obojetnie kto by nie wygral to wiele a raczej najwiecej zalezy od elektoratu bo przy obecnie wyruwnanej punktowej to mimo ze ktorys z nich moze miec przewage wyborcow to I tak elektorat bedzie decydowal o wyborze I to ich glossy sa najwazniejsze a przewaga wyborcow bedzie I tak niewielka miedzy klamliwa Clinton I przyglupem Trumpem czy tak czy inaczej nasz kraj chyba calkiem „zwariowal” majac takich kandydatow .

  Reply this comment
 6. JIM
  JIM 3 listopada, 2016, 20:21

  kto slucha slow ,jak widzi czyny i fakty, pustoslowna oszustka Clinton posluguje sie niektorymi mediami ,by oszukac wyborcow , tylko slepy tego nie zauwaza
  TRUMP ,nastepny prezydent..

  Reply this comment
 7. Pit
  Pit 3 listopada, 2016, 22:31

  Jest i najwiekszy glupek dzienika zwiazkowego Jasio Za 4 lata kandydatem partii republikanskiej bedzie Jasio wiekszego glupka nie znajda on przebija Dumba Obywatel Jasio Bedzie glosowal na Trumpa rok temu glosowal na Kaczynskiego bo z niego hamerykon jak sie patrzy buhaha

  Reply this comment
 8. jurekkapusta
  jurekkapusta 4 listopada, 2016, 01:30

  wniosków mało wyciągają, niestety media myslą za ludzi

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*