Snowden przyjął od Wenezuali propozycję azylu

Były współpracownik amerykańskich służb specjalnych Edward Snowden przyjął propozycję azylu złożoną mu przez władze Wenezueli. Informację taką przekazał na Twitterze wpływowy rosyjski deputowany Aleksiej Puszkow. 

Edward Snowden fot. Glenn Greenwald/Laura Poitras/PAP/EPA

Edward Snowden fot. Glenn Greenwald/Laura Poitras/PAP/EPA

Snowden, który od 23 czerwca ma przebywać w sekcji tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, ujawnił, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) prowadzi inwigilację elektroniczną na wielką skalę, obejmującą również sojuszników Stanów Zjednoczonych.

„Snowden musi teraz zadecydować kiedy wsiądzie do samolotu jeśli chce tu przybyć” – powiedział prezydent Wenezuali, Nocols Maduro.

Maduro zaoferował w ub. piątek azyl Snowdenowi. Zrobili to też prezydent Boliwii Evo Morales i prezydent Nikaragui Daniel Ortega.

Wcześniej do przyjęcia oferty Wenezueli zachęcał Snowdena wpływowy szef komisji spraw międzynarodowych rosyjskiej Dumy Aleksiej Puszkow.

Snowden, były współpracownik kontraktowy amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) przebywa od 3 tygodni w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiowo dokąd przyleciał z Hong Kongu. Nie może podróżować, gdyż władze USA anulowały jego paszport.

Aby udać się do Wenezueli Snowden musiałby otrzymać stosowne dokumenty podróżne i znaleźć sposób na przelot do Ameryki Południowej.

Jedyny bezpośredni lot z Moskwy wiedzie do Hawany na Kubie i przebiega nad Europą i USA, co może wywołać komplikacje. Niektóre państwa europejskie odmówiły przed kilkoma dniami prezydentowi Boliwii Evo Moralesowi przelotu przez ich przestrzeń powietrzną w związku z podejrzeniami, że na pokładzie jego samolotu może znajdować się Snowden.

(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. JASIO
  JASIO 9 lipca, 2013, 14:19

  …czyli poleci w innym kierunku do innego kraju,wystarczy myslec.

  Reply this comment
  • zatokablue
   zatokablue 9 lipca, 2013, 15:14

   Jestem pewien, ze nie zdajesz sobie sprawy z tego, ze ja chce, bys ty wiedzial, ze moim zdaniem jestes przekonany o tym, ze ja mam wrazenie, ze ty nie masz pojecia, o co wlasciwie chodzi w tej skomplikowanej sprawie.

   Reply this comment
   • JASIO
    JASIO 9 lipca, 2013, 23:34

    pobekaj,poskacz,zapal papierosa,pobiegaj i odpusc natrecie,opedzaj komary…cokolwiek…i trwaj w swoim przekonaniu…wsio riba pasztecie….

    Reply this comment
    • zatokablue
     zatokablue 12 lipca, 2013, 20:56

     Jasio,,,skonczyles juz swoj monolog?…to idz sobie pierdnac dla zdrowia ograniczony bycie…

     Reply this comment
     • JASIO
      JASIO 13 lipca, 2013, 09:04

      zatokowiec…jestes jak jak sraczka,bez nalezytej formy i z wielkim smrodem rodem z twojego pastuchowego rodzinnego domu belkocie…

     • zatokablue
      zatokablue 13 lipca, 2013, 14:16

      Zamiast matczynej milosci w dziecinstwie, doznales ojcowskiej milosci z penetracja.Nawet zarazki sie ciebie brzydza.Jestes przykladem, że nawet Bog sie myli.

     • JASIO
      JASIO 13 lipca, 2013, 17:09

      co ty zatokowiec mozesz wiedziec o Bogu…pomiocie szatanski?Penetruje ciebie twoj partner pies taki sam jak ty ochlapie spoleczny…

     • zatokablue
      zatokablue 13 lipca, 2013, 23:44

      Ty chyba miałeś trudne dzieciństwo i ciężkie zabawki!

     • JASIO
      JASIO 14 lipca, 2013, 14:35

      Znasz zatokowy bajke o wezu? …to Ssssssspppppp…………

     • zatokablue
      zatokablue 14 lipca, 2013, 16:23

      Bezmyślnie szczekanie dla samego hałasu- tak krótko można to określić.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*