Skradziono cenne płótna Warhola

fot.Koen Van Weel/EPA

fot.Koen Van Weel/EPA

Z muzeum w Springfield, w stanie Missouri, skradziono siedem cennych obrazów Andy’ego Warhola, nazywanego „królem pop artu”. FBI wyznaczyla w poniedziałek nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców i odzyskaniu dzieł.

Wśród skradzionych obrazów, których wartość ocenia się na ok. 500 tys. dolarów, jest słynna „Zupa pomidorowa Campbella”.

FBI ujawniła, że włamania i kradzieży dokonano rankiem 7 kwietnia. Nie podano bliższych szczegółów motywując to dobrem prowadzonego śledztwa.

Po kradzieży dyrekcja muzeum zamknęła czasową wystawę dzieł amerykańskiego i brytyjskiego pop artu, której cześć stanowiły obrazy Warhola. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*