Sikorski od wtorku w Stanach Zjednoczonych

Szef MSZ Radosław Sikorski udał się we wtorek do Stanów Zjednoczonych, gdzie m.in. weźmie udział w 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych oraz będzie uczestniczył w spotkaniach z udziałem sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski fot. Leszek Szymański/PAP

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski fot. Leszek Szymański/PAP

Szef biura rzecznika prasowego MSZ Michał Safianik poinformował, że w środę szef MSZ wysłucha wystąpienia prezydenta Bronisława Komorowskiego w debacie generalnej ONZ. Ponadto podczas wizyty w Nowym Jorku Sikorski odbędzie serię spotkań ze swoimi odpowiednikami m.in. z Chin, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Angoli.

„Minister Radosław Sikorski będzie też uczestniczył w kilku spotkaniach z udziałem sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego, w tym w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej z Kerry’m” – powiedział Safianik.

Ponadto w programie wizyty szefa MSZ w Stanach Zjednoczonych są też spotkania z Polonią, podczas których Sikorski – w obecności prezydenta Komorowskiego – wręczy Odznakę Honorową „Bene Merito” osobom, które wyróżniły się działaniami na rzecz promowania Polski w USA i na arenie międzynarodowej.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*