Siedmiokrotne dożywocie dla sprawcy masakry na uniwersytecie Oikos

One L. Goh, fot. Wikipedia

Mężczyzna, który pięć lat temu zastrzelił siedem osób na uniwersytecie Oikos w Kalifornii, został w piątek skazany przez sąd w Oakland na siedmiokrotne dożywocie, bez prawa do wcześniejszego zwolnienia – poinformował dziennik „San Francisco Chronicle”.

W kwietniu 2012 roku były student pielęgniarstwa One Goh wszedł do budynku prywatnego uniwersytetu Oikos w Oakland na przedmieściach San Francisco i zaczął strzelać do studentów i pracowników uczelni.

Napastnik zabił siedem osób – sześć kobiet i mężczyznę – w wieku od 21 do 53 lat. Po masakrze zdołał uciec do pobliskiego sklepu, ale niedługo potem sam oddał się w ręce ochroniarzy, którzy następnie przekazali go policji.

Po aresztowaniu powiedział, że chciał się zemścić za złe traktowanie przez administrację uczelni i szykany ze strony innych studentów.

Cierpiący na schizofrenię paranoidalną mężczyzną trafił na leczenie do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego. W maju tego roku stanął przed sądem. Przyznał się do winy i w liście, który odczytał jego obrońca, wyraził skruchę. Dzięki temu, jak podkreśla dziennik „San Francisco Chronicle”, uniknął kary śmierci. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*