Senator McCain: Putin jest mordercą i bandytą

John McCain fot.Michael Reynolds/EPA

John McCain fot.Michael Reynolds/EPA

Republikański senator i przywódca senackiej komisji sił zbrojnych John McCain oświadczył w piątek, w przededniu rozmowy telefonicznej prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Rosji, że Władimir Putin to „morderca i bandyta”, który pragnie pozostać wrogiem USA.

McCain dodał, że Putin nigdy nie będzie partnerem Stanów Zjednoczonych w walce z Państwem Islamskim (IS).

Komentując doniesienia, że Biały Dom rozważa zniesienie sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu, senator wyraził nadzieję, że prezydent Donald Trump odrzuci tę „ryzykowną ścieżkę”.

„Jeśli tego nie zrobi, to wraz z moimi kolegami (senatorami) będę pracował nad wpisaniem sankcji do naszego prawa” – ostrzegł i wyjaśnił, że jeśli nowy prezydent USA zniesie te retorsje, to on będzie starał się przeforsować ustawę, która je przywróci.

McCain oraz inny wpływowy senator Republikanów Lindsey Graham zapowiedzieli już na początku roku, że złożą w Senacie propozycję uchwały, która wprowadzi zaostrzone sankcje wobec Rosji w związku z jej ingerencją w amerykańskie wybory prezydenckie. W połowie stycznia McCain wraz z dziewięcioma innymi senatorami wystąpił ze stosowną inicjatywą ustawodawczą w tej sprawie.

Republikanów poparli senatorowie Demokratów Benjamin L. Cardin oraz Robert Menendez.

W wywiadzie dla Deutsche Welle, który ukazał się 12 stycznia, McCain powiedział, że Putin rozumie tylko siłę. Na pytanie, czy rozumie to także Trump, McCain odpowiedział: „Nie wiem”.

Doradczyni Trumpa, Kellyanne Conway poinformowała w piątek, że przywódcy USA i Rosji omówią to, „w jaki sposób, w interesie obydwu krajów, zbliżyć się i pracować razem tam, gdzie możemy znaleźć wspólny grunt i gdzie te dwa narody mogą być może pokonać radykalny terroryzm islamski”. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 27 stycznia, 2017, 17:53

  mordercą albo… liderem podziwianym przez Trumpa. Jak kto woli

  Reply this comment
  • RP
   RP 28 stycznia, 2017, 06:17

   Napisz lewacki kretynie kim sa demokratyczni liderzy, bo wg twojej wlasnej ideologi Bill Clinton to taki sam morderca i bandyta jak Putin, za oddanie Kosova Muzlumanom (ciekawe jakby zareagowal jakby Califonie Meksyk chcial odebrac, ale u lewakow ideologie dorabia sie do sytuacji), nie wspominajac o jego fantastycznej zonie ktora ktora od samego poczatku popierala Arabska Wiosne i teraz mamy wojny, zdestabilizowane panstwa i coraz to nowe fale uchodzcow ktorych kraje rozwalili „demokraci”. Szkoda ze tych zbrodniarzy nie wyznaczaja palcami i nie zamykaja.

   Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 28 stycznia, 2017, 09:58

  No właśnie kretynie ( nie wiem jakiej maści, więc pozostanę tylko przy kretynie) myśl, co piszesz. Z twoich wynurzeń wynika, że popierasz Putina, bo Clinton poparł muzułmanów z Kosowa. Tym samym jasno określasz swoją prorosyjską ideologię.
  Wojny mamy nie dlatego, że Clinton tak jak wszyscy republikanie i wielu demokratów popierała napaść na Irak, lecz dlatego że bezpodstawnie dokonaliśmy inwazji, co dało początek tragedii, jaka rozgrywa się do dzisiaj. Autorami tej hecy byli republikanie z Bushemn i Cheneyem na czele, popieranymi przez neokonserwatystów. Zastanów się dlaczego dziś republikanie odżegnują się od tej wojny. Z chwilą, gdy okazało się, że Husajn nie ma broni masowego rażenia Bush i jego administracja zmienili powód interwencji… na szerzenie demokracji w krajach arabskich. Przypisywnaie tego „zaszczytu” H. Clinton jest ogromną przesadą.
  I właśnie dlatego nie dorabiaj ideologii do sytuacji, bo robisz z siebie nie tylko kretyna ale rówineż skończonego niedoinformowanego głupola.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 28 stycznia, 2017, 22:33

   Dzieki Ezy,
   Nawet nie wiesz, jak bardzo Ci dziekuje za ten wpis.
   Ja z takimi idiotami, jak RP, dziadkiem romanem-podpisujacym sie imieniem chlopca przez niego zgwalconym (od tylu), czy oslem-podpisujacym sie zenskimi nickami… „walcze” od wieu lat. Takim oslom napiszesz fakty, podasz link do wiadomosci i mimo tego, osiol i tak bedzie swoje. Ale najwazniejsze jest to, ze to wszystko jest zapisane i moze kiedys, w przyszlosci nawet ten OSIOL czy jego wnuki to zrozumieja.
   Jakby nie bylo, jest nadzieja.
   Jeszcze raz dzieki.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*