Sędzia oskarżony o zabicie prokuratorów

Niesłuszne okazały się podejrzenia, że przedwcześnie wypuszczony z więzienia członek rasistowskiej Arian Nation, który zabił w Kolorado dyrektora stanowych więzień, był również odpowiedzialny za śmierć prokuratora powiatu Kaufman w Teksasie Mike´a McLellanda i jego żony Cynthii. Za zbrodnię popełnioną na małżeństwie McLellandów oraz asystencie prokuratora Marku Hasse osadzono w więzieniu sędziego pokoju (podlegają mu sprawy najniższej instancji) Erica Lyle Williamsa i jego małżonkę Kim Williams. 

Policja przypuszcza, że motywem zbrodni była zemsta za pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Hasse i McLelland udowodnili sędziemu kradzież. W wyniku skazującego wyroku Williamsowi odebrano licencję prawnika.

Śledztwo wykazało, że Williams opracował szczegółowy plan zemsty. Wypożyczył magazyn na nazwisko swego przyjaciela tłumacząc, że ze względu na prawne problemy musi coś ukryć. W ubiegłym tygodniu przyjaciel Williamsa zgłosił się na policję i oddał klucze do magazynu. Wewnątrz znajdował się samochód identyczny z tym, jaki zaobserwowano w dzielnicy McLellanda w dniu, w którym zginął. Natrafiono też na 41 sztuk broni i skrzynkę amunicji.

Przed śmiercią McLellandowie otrzymali email od osobnika, który przyznał się do trzech zabójstw i groził śmiercią innym pracownikom powiatu Kaufman. Ustalono, że wiadomość została wysłana z komputera Williamsa.

Sędziego i jego żonę aresztowano w sobotę. Kim Williams aktywnie uczestniczyła w spisku na życie prokuratora i jego zastępcy.

46-letni Eric Lyle Williams objął stanowisko sędziego w wyniku wyborów w 2010 roku po 10 latach praktyki prawniczej. Do grudnia 2010 był oficerem rezerwy w departamencie szeryfa w powiecie Kaufman.

(HP – eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*