Scott Walker chce zbudować mur na granicy z Kanadą

Scott Walker fot.Mike Theiler/EPA

Scott Walker fot.Mike Theiler/EPA

Antyimigracyjna gorączka wśród republikańskich kandydatów na urząd prezydenta trwa w najlepsze. Gubernator stanu Wisconsin Scott Walker oświadczył, że zbudowanie muru na granicy amerykańsko-kanadyjskiej jest pomysłem “wartym rozważenia”.

Republikańscy kandydaci na prezydenta znani są ze zdecydowanych poglądów na kwestie nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych, choć ich uwaga skierowana jest zazwyczaj na południową granicę z Meksykiem, którą każdego roku przekracza tysiące nieudokumentowanych imigrantów.

Oryginalny i nowatorski pomysł na uszczelnienie amerykańskich granic zaprezentował w niedzielę 30 sierpnia Scott Walker. Gubernator Wisconsin, powiedział w telewizyjnym programie NBC “Meet the Press”, że pomysł wybudowania muru na całej długości granicy pomiędzy USA a Kanadą jest “wart rozważenia”.

Postulat wybudowania muru na południowej granicy wyniósł Donalda Trumpa na szczyty przedwyborczych notowań. Pytany o koszty inwestycji Trump stwierdził, że za budowę muru powinien zapłacić rząd Meksyku, jako odpowiedzialny za przyczyny masowej emigracji swoich obywateli do USA. Zachęcony sukcesem i popularnością Trumpa Walker skopiował jego pomysł fizycznego oddzielenia granicy, choć nie wiedomo, skąd zamierza wziąć fundusze na tak kosztowny projekt. Granica pomiędzy USA a Kanadą jest najdłuższą lądową granicą na świecie, liczy 5525 mil (8891 km).

(gd)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. Pit
  Pit 1 września, 2015, 17:16

  Dumb and dumber

  Reply this comment
 2. LUKASZ
  LUKASZ 2 września, 2015, 09:10

  W KANADZIE ZYJE SIE W MIARE ,JEST UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE ,SA ZASILKI PLACA NA DZIECI TAK ZWANE RODZINE( I NIE MA RASIZMU BIALY MIESZKA Z CHINCZYKIEM CZY Z CZARNYM ) KANADYJCZYK PRZEKRACZA GRANICE LEGALNIE ,I MOZE ZOSTAC 160 DNI W USA LEGALNIE.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*