Schwarzenegger do Trumpa: sprzedał pan nasz kraj

Schwarzenegger do Trumpa: sprzedał pan nasz kraj

Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji „sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj”.

„Prezydencie Trump, właśnie obejrzałem pańską konferencję prasową z prezydentem (Władimirem) Putinem i była żenująca” – powiedział 70-letni obecnie Schwarzenegger, zwracając się do Trumpa.

„Stał pan tam jak tuman, jak młodociany fan. Zastanawiałem się, kiedy poprosi o autograf lub selfie czy coś w tym rodzaju” – dodał.

„Podczas tej konferencji prasowej dosłownie sprzedał pan naszą wspólnotę wywiadowczą, nasz system sprawiedliwości, a przede wszystkim nasz kraj – podkreślił Schwarzenegger. – Jest pan prezydentem Stanów Zjednoczonych, nie powinien pan tego robić. Co się z panem dzieje? Co stało się ze słowami, silnymi słowami, siłą Ronalda Reagana, który stał przy murze berlińskim i powiedział do (Michaiła) Gorbaczowa: +Zburz pan ten mur, (Panie Gorbaczow)+. Co się z tym wszystkim stało?”.

W 2017 roku przez kilka miesięcy na Twitterze ciągnął się spór między Schwarzeneggerem a prezydentem Trumpem. Spór rozpoczął się, gdy były gubernator Kalifornii (2003-2010) i aktor znany m.in. z „Terminatora” w republikańskich prawyborach poparł gubernatora Ohio Johna Kasicha, a w samych wyborach prezydenckich odmówił głosowania na Trumpa.

W styczniu 2017 r. Schwarzenegger zastąpił Trumpa, ówczesnego prezydenta elekta, jako nowy prowadzący reality show o nazwie „The Celebrity Apprentice”. Trump właśnie dzięki temu programowi stał się w USA celebrytą, jeszcze zanim zaczął starać się o prezydenturę.

Trump na Twitterze kpił z niskich wyników oglądalności programu z udziałem Schwarzeneggera. Były gubernator od tego czasu krytykował różne decyzje Trumpa, m.in. jego wybory przy obsadzaniu stanowisk w administracji rządowej, a także pierwszy dekret imigracyjny, zakazujący wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich. (PAP)

Na zdjęciu: Arnold Schwarzenegger
fot.ELLEN SMITH/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

  1. Małgorzata Konstańczak
    Małgorzata Konstańczak 18 lipca, 2018, 03:28

    bez wroga nawet Schwarzenegger nie potrafi egzystować. Taki jest męski świat niestety.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*