Sataniczna msza na Harvardzie odwołana

Sataniczna msza na Harvardzie odwołana

Klub studencki z Harvard University zrezygnował z patronatu nad mszą satanistów. Projekt spotkał się z ostrą reakcję bostońskiej archidiecezji i rektora uczelni.

fot.Joseph Williams/Wikipedia

fot.Joseph Williams/Wikipedia

Klub Badań Kultury z Harvardu odwołał spotkanie w nocnym klubie w Cambridge, gdzie planowano urządzenie czarnej mszy. Organizatorzy poinformowali niedoszłych uczestników spotkania, że żaden inny lokal nie wyraził zgody na przyjęcie satanistów. Ci z kolei oświadczyli, że ich świątynia urządzi ceremonię w innym miejscu, lecz odmówili podania adresu.

Na stronie internetowej uczelni rektor Drew Faust zamieścił własną opinię na temat studenckiego pomysłu. Próbę urządzenia mszy satanicznej uznał za wyraz całkowitego braku poszanowania uczuć studentów i profesorów. Plan klubu wprawił w niepokój również archidiecezję bostońską. Jak pisze agencja AP, Kościół wyraził zdecydowaną dezaprobatę i ostrzegł wiernych, że czarne msze są kpiną z mszy katolickich. (eg)

Categories: Ameryka

Comments

  1. polak
    polak 18 maja, 2014, 11:29

    Zydostwo ze swoim talmudem tylko czeka na poczatek legalnych ich ceremonii.czemu by nie. Skoro juz facet z broda w sukience wyvrywa na festiwalu czyli wszystko idzie zgodnie z planem posywalania wszystkiego do gory nogami.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*