Sarah Sanders odchodzi z Białego Domu

Sarah Sanders odchodzi z Białego Domu

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders z końcem czerwca rezygnuje ze stanowiska i odchodzi z Białego Domu. Nieznane są powody jej rezygnacji ani nazwisko jej następcy.

Decyzję o odejściu ze stanowiska z końcem czerwca Sarah Sanders ogłosiła na zakończenie czwartkowego briefingu prasowego. „To był największy honor mojego życia – pracować dla tego prezydenta. Coś, co zawsze będę cenić… uwielbiałam każdą minutę, nawet te najtrudniejsze” – powiedziała Sarah Sanders.

W swoim przemówieniu Donald Trump podziękował Sanders za jej pracę, podkreślając, że była przy nim w nawet najtrudniejszych momentach. Swoje podziękowania prezydent kontynuował na Twitterze „To niezwykła osoba o wielu talentach, która wykonała wspaniałą pracę. Mam nadzieję, że zdecyduje się wystartować na stanowisko gubernatora Arkansas – byłaby świetna. Sarah, dziękuję za wspaniałą pracę” – napisał Trump.

Sarah Sanders została sekretarzem prasowym Białego Domu w lipcu 2017 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Seana Spicera, który złożył rezygnację. Jest córką byłego gubernatora Arkansas i dwukrotnego kandydata na prezydenta Mike’a Huckabee’ego. Dała się poznać jako gorąca zwolenniczka polityki administracji Donalda Trumpa i jego zawzięta obrończyni w medialnych debatach. Krytyczni wobec prezydenta Trumpa dziennikarze często krytykowali ją jako niewiarygodną i manipulującą faktami. Nieznane są powody ustąpienia Sary Sanders ze stanowiska. Nie wiadomo też, kto ją zastąpi.
(gd)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

  1. Stefan
    Stefan 13 czerwca, 2019, 19:54

    Chce zachowac resztki twarzy Mysle ze wizerunek dzieci w klatkach dla psow bedzie ja przesladowal do konca zycia

    Reply this comment
    • dosmucacz
      dosmucacz 14 czerwca, 2019, 14:44

      Ciekaw jestem, czy wizerunek dzieci w klatkach prześladuje Obamę. Zdjęcia prezentowane w mediach pochodziły z okresu jego prezydentury.

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*