Santa Barbara. Syn reżysera zamordował sześć osób

Santa Barbara. Syn reżysera zamordował sześć osób

Jadący samochodem mężczyzna otworzył ogień do przechodniów na ulicy w Santa Barbara w Kalifornii. Sprawca, 22-letni Elliot Roger zastrzelił trzy osoby zanim popełnił samobójstwo. W mieszkaniu sprawcy znaleziono zwłoki kolejnych trzech osób.

Elliot Roger fot. Facebook

Elliot Roger fot. Facebook

W piątek wieczorem mężczyzna poruszający się BMW o zaciemnionych szybach zaczął strzelać do grupy ok. 10 osób stojących przed sklepem spożywczym w Santa Barbara, mieście zamieszkanym w dużej części przez studentów okolicznych uczelni. Doszło do wymiany ognia z policją, po czym samochód sprawcy się rozbił. Napastnik został znaleziony martwy z raną postrzałową głowy; zdaniem policji najprawdopodobniej zdążył popełnić samobójstwo.

Wszystkie siedem osób, które odniosły obrażenia, wciąż przebywają w szpitalu; dwie są w stanie ciężkim.

Stacja telewizyjna KEYT-TV podała w sobotę, że w mieszkaniu sprawcy funkcjonariusze znaleźli zwłoki trzech osób.

Policja ustaliła tożsamość napastnika – to 22-letni Elliot Rodger, student miejscowego college’u i syn reżysera Petera Rodgera (pracował m.in. przy „Hunger games”).

Przed atakiem sprawca zamieścił na YouTube’ie nagranie, w którym narzeka na samotność i brak powodzenia u płci przeciwnej oraz zapowiada, że chce zabijać ludzi. „Dziewczyny, nigdy was nie pociągałem, nie wiem dlaczego. Ale poniesiecie za to karę. To niesprawiedliwe, to przestępstwo” – mówi.

Według dziennika „New York Times”, który powołuje się na prawnika Rodgerów, rodzice chłopaka w kwietniu zwrócili się o pomoc do policji, zaniepokojeni filmami, które ich syn zamieszczał w internecie, a które dotyczyły „samobójstwa i zabijania innych ludzi”. Funkcjonariusze po rozmowie z chłopakiem opisali go jednak jako „bardzo uprzejmego, miłego”, uznano, że nie stanowi zagrożenia. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Slawek
  Slawek 25 maja, 2014, 14:55

  Nastepmy swir z bogatej rodziny……

  Reply this comment
 2. franio
  franio 25 maja, 2014, 15:59

  No tak, naogladal sie filmow a ma do czynienia z mafia pedalow z Hollywood I wlasnie zydostwo przekazuje nam ta zabojcza mode wypaczania wszystkiego co szlachetne I jest to co jest. Brutalny Sex w kazdym filmie I mordestwa bo to zydow podnieca, a ty glupi widzu latasz na kazda premiere kazdego pedalskiego filmu

  Reply this comment
  • osa
   osa 26 maja, 2014, 10:13

   ludziku katolikowy….. zastanów się nad sobą ile w tobie katolika i ile jadu kobry???

   Reply this comment
 3. sprzedam dom w hiszpanii
  sprzedam dom w hiszpanii 26 maja, 2014, 06:08

  był niestety niedorozwinięty umysłowo

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*