Sąd zażądał dokumentów ws. opłacenia kobiet, które miały romans z Trumpem

Sąd zażądał dokumentów ws. opłacenia kobiet, które miały romans z Trumpem

Sędzia federalny w Nowym Jorku zażądał w środę wydania dokumentów dotyczących opłacenia przez byłego osobistego prawnika Donalda Trumpa, Michaela Cohena, w czasie kampanii wyborczej milczenia kobiet, które miały romanse z jego klientem.

Sędzia William Pauley nakazał, by dokumenty, które wykorzystali prokuratorzy federalni w czasie śledztwa w sprawie Russiagate, zostały ujawnione w czwartek.

Cohen odsiaduje wyrok trzech lat więzienia, między innymi właśnie za to, że – aby uniknąć skandalu podczas kampanii w 2016 roku – zapłacił za milczenie dwóch kobiet: aktorki Stormy Daniels i byłej modelki „Playboya” Karen McDougal. Pierwsza z nich otrzymała 130 tys. dol., a druga – 150 tys. dol.

Trump utrzymuje, że nie miał romansów z tymi kobietami, a Cohen został skazany za złamanie prawa wyborczego, ponieważ to on wypłacił pieniądze Daniels i McDougal.

Pauley napisał we wniosku, że dokumenty muszą zostać ujawnione, ponieważ „złamanie prawa wyborczego, omawiane w tych materiałach, ma znaczenie dla całego kraju”.

Cohen zeznał, że zapłacił tym kobietom na polecenie Trumpa, co oznacza, że prezydent mógł być zamieszany w przestępstwo federalne.

Trump wygłaszał sprzeczne komentarze w sprawie Daniels i McDougal: z jednej strony twierdził, że nic nie wiedział o płaceniu za ich milczenie, a z drugiej przekonywał, że zapłacenie im nie było naruszeniem prawa wyborczego. (PAP)

fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 18 lipca, 2019, 08:50

  Nie obchodzą mnie stosunki Trumpa z kobietami w czasach, gdy nie był prezydentem. Dotychczas nie zgłosiła się żadna pani o odszkodowanie za seks w czasach prezydentury. Proszę zapoznać się z historią co wyrabiali z kobietami w czasie swoich kadencji tacy demokratyczni prezydenci jak JFK, LBJ i ostatnia „gwiazda” Bill Clinton. Zresztą z Clintonem jest związanych wiele tego rodzaju historii z czasów, gdy pracował w swoim stanie Arkansas. Media milczały, bo to byli „postępowi” prezydenci. Panie nie miały żadnych szans na uzyskanie jakiejkolwiek rekompensaty.

  Reply this comment
 2. Christopher
  Christopher 18 lipca, 2019, 20:58

  Dokumenty ? za placenie prostytutce ? ,

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*