Sąd za Dreamersami. Sędzia federalny nakazał odnowienie programu DACA

Sędzia federalny ze stanu Nowy Jork wydał rozporządzenie nakazujące administracji Donalda Trumpa pełne odnowienie programu imigracyjnego DACA. To drugi sędzia próbujący powstrzymać administrację Trumpa przed likwidacją programu DACA.

Sędzia federalny Nicholas G. Garaufis ze stanu Nowy Jork wydał 13 lutego sądowy nakaz pełnego odnowienia programu imigracyjnego DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) w takim kształcie, w jakim wprowadziła go administracja Baracka Obamy. Sędzia zalecił odnowienie statusu dotychczasowych beneficjentów (zwanych potocznie Dreamersami) i przyjmowanie nowych wniosków.

Zdaniem sędziego Garaufisa administracja Donalda Trumpa posiada podstawy prawne do zlikwidowania programu DACA, ale nie istnieje racjonalny powód jego likwidacji. Decyzja sędziego zbiegła się z rozpoczęciem obrad Senatu, który w najbliższych dniach ma zdecydować o przyszłości programu DACA – traktowanego przez Trumpa i republikanów jako karta przetargowa w debacie budżetowej.

Nicholas G. Garaufis to drugi sędzia federalny próbujący powstrzymać administrację Trumpa przed likwidacją programu DACA. W zeszłym miesiącu podobny wyrok wydał sędzia William Alsup z San Francisco.
(gd)

Categories: Ameryka, Imigracja
Tags: DACA, dreamersi, sąd

Comments

 1. krzych
  krzych 13 lutego, 2018, 18:27

  I tak trzymac, oby tak dalej!!!!!!
  Impeach trump!!!!!!
  Zlodziej i kanalia mial wyczyscic bagno a sam obstawil sie gownem co nawet nie moga przejsc security clearance!!!!!!!!!!!!!!Na czele z jego zieciem.ktory ma dostep do najbardziej poufnych informacji!

  Reply this comment
  • Anonim
   Anonim 14 lutego, 2018, 15:54

   skonczony duren

   Reply this comment
   • krzych
    krzych 15 lutego, 2018, 07:28

    Duren jestes TY!!!!!! A czy skonczony tego nie wiem.
    Co Ci tu nie pasuje? Prawda boli?

    Reply this comment
    • kicia
     kicia 15 lutego, 2018, 09:18

     wiesz, ze takie obrazanie glowy panstwa moze byc karane ?

     Reply this comment
     • krzych
      krzych 15 lutego, 2018, 11:07

      W tym kraju mam prawo do swobodnej wypowiedzi , zapewnia mi to konstytucja USA.W kazdym demokratycznym kraju powinno byc takie prawo, bo bez mozliwosci swobodnej wypowiedzi nie ma demokracji. Jesli mieszkasz w tym kraju to powinnas troszke wiecej wiedziec
      A co tu widzisz obrazajacego? Pamietasz jakTrump wypowiadal sie na Obame?

 2. diwron
  diwron 13 lutego, 2018, 18:56

  Panowie sędziowe działają czysto politycznie (typowi aktywiści polityczni). Nie odpowiadają absolutnie za nic i nie interesuje ich zabezpieczenie granic. Dzięki temu demokraci będą dalej nie zgadzać się na żadne rozwiązanie, bo potrzebują „dreamersów” w kampanii wyborczej do Kongresu. Nawet Obama uważał, że jego dekret dotyczący „dreamers” jest tymczasowy. Przeważnie jednak żywotność prowizorek jest długa- zwłaszcza jeżeli można je wykorzystywać politycznie.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 1 marca, 2018, 21:27

   I znowu blad, ty stary, sukienkowy idioto.
   Wedlug twojej porombanej teorii kazdy Sedzia, ktory wyda sadowy nakaz niezgadzajacy sie z twoim tokiem „myslenia” to polityka, a ten co sie zgadza to w jakis magiczny sposob bohater. I w jaki sposob idioto, „dreamers” sa potrzebni w kampanii?
   Ja polecam panu – tobie idioto – leczenie u psychiatry

   Reply this comment
   • Takilos
    Takilos 22 marca, 2018, 12:46

    „Rysiu”, skąd Ty się urwałeś, że cały czas kogoś obrażasz!?. Ty możesz mieć swoje zdanie, ale ktoś inny ma swoje. Jeśli każdego człowieka o innych poglądach uważasz za idiotę, to znaczy że z Tobą jest coś nie tak. Zastanów się nad tym…
    P.S. W czasie rozmowy używaj argumentów, a nie wyzwisk.

    Reply this comment
 3. Gh
  Gh 2 marca, 2018, 07:03

  Ok. 3 tys. polskich dzieci jest w tej grupie. Zycze im powodzenia !

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*