Rząd: ostatnio aresztowano ponad 680 nielegalnych imigrantów

fot. Grzegorz Michałowski/PAP

fot. Grzegorz Michałowski/PAP

Służby imigracyjne USA aresztowały w ostatnim czasie ponad 680 nielegalnych imigrantów, z których około 75 proc. było skazanych za różne przestępstwa – poinformował minister bezpieczeństwa narodowego John Kelly w wydanym w poniedziałek komunikacie.

Wszystkie aresztowane osoby „stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa, bezpieczeństwa granic lub integralności systemu imigracyjnego w naszym kraju” – podkreślił minister.

Kelly sprecyzował, że aresztowani imigranci byli skazani za różne przestępstwa, w tym „zabójstwo, czynną napaść seksualną, czyny lubieżne z udziałem dziecka, nieprzyzwoite zachowanie w obecności osoby niepełnoletniej, przemyt narkotyków, pobicie, napaść, jazda pod wpływem narkotyków i zarzuty związane z posiadaniem broni palnej”.

Według federalnej agencji imigracyjno-celnej (ICE) przeprowadzone przez jej przedstawicieli aresztowania nie różnią się od podobnych akcji z przeszłości. ICE zdementowała też „zalew ostatnich doniesień o rzekomym tworzeniu przez nią punktów kontrolnych czy wyrywkowych kontroli”; doniesienia te określiła jako „fałszywe, niebezpieczne i nieodpowiedzialne”.

Organizacje broniące praw imigrantów twierdzą, że ostatnie działania służb imigracyjnych prowadzone w sposób brutalniejszy niż wcześniej w ramach dekretu podpisanego w styczniu przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Jako kandydat w wyborach szefa państwa Trump zapowiadał stanowczą walkę z nielegalną imigracją. Krótko po zaprzysiężeniu na urząd podpisał dekret, na mocy którego każdy imigrant przebywający w USA nielegalnie może zostać poddany przyspieszonej deportacji, a zwłaszcza osoby z zaległym nakazem deportacji lub które były skazane wyrokiem sądu, dopuściły się oszustwa lub co do których zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, np. naruszenia przepisów imigracyjnych.

Za prezydentury Baracka Obamy rząd skupiał się na deportacji imigrantów przebywających w kraju nielegalnie i stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz tych, którzy nielegalnie przekroczyli granicę w ostatnim czasie. Mimo węższych kryteriów niż w przypadku dekretu Trumpa, za prezydentury Obamy deportowano ponad 2 mln osób, w tym 409 tys. osób w rekordowym pod tym względem 2012 roku – pisze agencja AP. (PAP)

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

 1. Kalina
  Kalina 13 lutego, 2017, 21:54

  A gdzie sie podzialy te wszystkie ryski zza kaluzy itd.ktorzy tak ladnie komentowali wybory! Chyba strach ich powalil! Wasza clintonowa to juz przeszlosc tak???????

  Reply this comment
  • JASIO
   JASIO 20 lutego, 2017, 23:48

   Zbieraja sily na zamiary albo pakuja sie zanim ich spakuja do samolotu :-)…piszacy na forach „inteligenci”!

   Reply this comment
 2. Berlin 1935
  Berlin 1935 15 lutego, 2017, 18:43

  No to zostalo 11 999 320 do zlapania plus 5 000 000 ich dzieci obywateli sierot do utrzymania Powodzenia

  Reply this comment
 3. Kalina
  Kalina 20 lutego, 2017, 17:25

  Jakie sieroty przeciez te dzieci maja rodzicow a to ze nieodpowiedzialnych to juz inna sprawa!

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 20 lutego, 2017, 17:36

   Alez oczywiscie, idioto podpisujacy sie zenskim nickiem – bo przeciez rodzice uciekli z miodem cieknacych krajow aby tutaj natrafic na takich samych (biednych, malo wyksztalconych wiesniakow, jak TY. Te rodzice „som” nieodpowiedzialne (pewnie, jak twoje)

   Reply this comment
 4. Kalina
  Kalina 20 lutego, 2017, 18:53

  Wiec tym bardziej powinni to szanowac i przestrzegac prawa a nie wychodzic na ulice i demolowac witryny samochody i pokazywac gole dupy!

  Reply this comment
  • miro
   miro 20 lutego, 2017, 23:06

   Jeszcze troche to i Trump bedzie przeszloscia. A ty Kalina jesli jestes kobieta to pewnie jestes grubym oblesnym babsztylem ze sloma wystajaca z butow, krora wyrwala sie z jakies zapyzialej wiochy.
   Dostalas troche dobrobytu i ci sie w glowie poprzewracalo. Pamietaj nie zycz nikomu tego co tobie byloby niemile bo i ty jeszcze mozesz wrocic do dojenia krow w tej swojej zapyzialej wiosce szybciej jak ci sie wydaje. Nie wiesz co mowisz nie wiesz co piszesz.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*