Rycyna w liście do prezydenta. Zatrzymano podejrzanego

Na północy stanu Missisipi zatrzymano w środę 45-letniego mężczyznę podejrzanego o wysłanie listów zawierających potencjalnie trującą rycynę do przedstawicieli amerykańskich władz, w tym do prezydenta Baracka Obamy – poinformowało FBI.

fot. Do prezydenta USA wysłano list zawierający potencjalnie trującą substancję

fot. Do prezydenta USA wysłano list zawierający potencjalnie trującą substancję

Według agenta FBI Daniela McMullena, 45-letni Paul Kevin Curtis został zatrzymany w swoim mieszkaniu w mieście Cortinth.

– Jest on podejrzewany o wysłanie trzech listów (…), zawierających ziarnistą substancję, która według wstępnych testów była rycyną – podało FBI.

Listy zostały wysłane z datą 8 kwietnia z Memphis w stanie Tennessee do Białego Domu oraz do biura senatora Rogera Wickera z Missisipi.

Według FBI wstępne testy wykazały, że w obu listach znaleziono potencjalnie trującą rycynę. Wdychana, jest śmiertelna w skutkach. Konieczne są jednak dalsze badania, by wyeliminować możliwość pomyłki.

Według agencji AP listy były podpisane przez osobę, określającą się jako „KC”. – I am KC and I approve this message – napisał autor listów, nawiązując do popularnego w kampanii wyborczej sformułowania, kończącego spoty wyborcze Obamy: „I am Obama and I approve this message”.

Według FBI nie ma związku między listami a poniedziałkowym zamachem w Bostonie, w którym zginęły trzy osoby.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*