Rumuńska księżniczka z Oregonu stanie przed sądem

Rumuńska księżniczka z Oregonu stanie przed sądem

Rumuńska księżniczka oskarżona o przygotowywanie i uczestniczenie w walkach kogutów ma zamiar przyznać się do winy podczas rozprawy zapowiedzianej na przyszły miesiąc w Oregonie.

Irina Walker i John Wesley Walker (z prawej) fot.Multnomah County Sheriff's Office/EPA

Irina Walker i John Wesley Walker (z prawej) fot.Multnomah County Sheriff’s Office/EPA

Irina Walker i jej mąż, były policjant, urządzili przynajmniej 10 walk kogutów w okresie od kwietnia 2012 do kwietnia 2013 roku na swojej farmie w Irrigon, miejscowości położonej w około 175 mil na wschód od Portland. Śledztwo wykazało, że do łap ptaków przyczepiano żyletki, a widzowie płacili za wstęp na walkę, gdzie sprzedawano przekąski i napoje. Walkerowie zostali oskarżeni o prowadzenie nielegalnego biznesu hazardowego.

Irina Walker jest córką obecnie 92-letniego króla Rumunii Michała I, zmuszonego przez komunistów do abdykacji w 1947 roku. Do Stanów Zjednoczonych wraz z pierwszym mężem przeniosła się w latach osiemdziesiątych ze Szwajcarii. Agencja prasowa AP informuje, że kobieta nigdy nie prowadziła wystawnego życia. Jeździła konno, zajmowała się ogrodem, studiowała Biblię i wychowywała dwoje dzieci. Po rozwodzie poślubiła sąsiada i przyjaciela rodziny, emerytowanego policjanta z powiatu Coos, Johna Walkera. Małżeństwo przeniosło się z południowo-zachodniego Oregonu do wschodniej części tego stanu i tam rozpoczęło nielegalny proceder.  (eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*