Rudy Giuliani dołącza do zespołu prawnego prezydenta D. Trumpa

Rudy Giuliani dołącza do zespołu prawnego prezydenta D. Trumpa

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, niegdyś federalny prokurator, dołącza do osobistego zespołu prawnego prezydenta Donalda Trumpa – poinformował w oświadczeniu w czwartek Jay Sekulow prawnik Donalda Trumpa.

„Rudy jest świetny, od dawna jest moim przyjacielem i chce szybko rozwiązać tę sprawę dla dobra kraju” – Sekulow zacytował słowa Trumpa.

Rudy Giuliani był jeden z najgorętszych sympatyków Trumpa w czasie kampanii wyborczej.

Giuliani jest jednym z trzech prawników, którzy dołączyli do zespołu prawniczego prezydenta zajmującego się śledztwem prokuratora specjalnego Roberta Muellera w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory w 2016 roku.

Kreml odrzuca oskarżenia o próby manipulowania przebiegiem wyborów w USA, a prezydent Trump nazwał dochodzenie prokuratora specjalnego Roberta Muellera prowadzącego śledztwo ws. Russiagate „polowaniem na czarownice”.

Rudy Giuliani zapisał się w pamięci Amerykanów przede wszystkim jako burmistrz Nowego Jorku w latach 1994–2001. Był powszechnie chwalony za swoją postawę w trakcie akcji ratunkowej po zamachu terrorystycznym na World Trade Center. Gdy zasiadł w ratuszu, w mieście znacząco spadła też przestępczość. W 2008 r. kandydował w wyborach prezydenckich, lecz nie uzyskał nominacji Partii Republikańskiej.

W latach osiemdziesiątych Giuliani był głównym prokuratorem federalnym na Manhattanie.

Giuliani pracował w Departamencie Sprawiedliwości za czasów administracji Reagana.

Sekulow poinformował również, że dwóch innych prawników, małżeństwo Martin and Jane Raskin dołączyło do zespołu prawnego Trumpa. (PAP)

Na zdjęciu: Rudy Giuliani fot.Shawn Thew/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 19 kwietnia, 2018, 20:00

  Nareszcie się doczekał, wprawdzie nie stanowiska szefa Dept. Sprawiedliwości, czego oczekiwał po swoim dupowłastwie w czasie wyborów, ale zawsze bliżej idola.

  Reply this comment
  • dosmucacz
   dosmucacz 20 kwietnia, 2018, 08:23

   Jasne, że już wcześniej powinien dołączyć do ekipy Trumpa, który potrzebuje takich ludzi jak Giulani. Tylko na nich może polegać. Teraz okazało się, że byli szefowie FBI to przestępcy. Przeciwko byłemu zastępcy szefa FBI (Andrew McCabe) już jest zalecenie śledztwa kryminalnego. To samo stanie się z ostatnią „gwiazdą” antyamerykańskich i lewackich mediów (James Comey). Na początku Maja zostanie opublikowana druga część raportu Inspektora Generalnego na temat DOJ i FBI. Już są przecieki, że będzie to związane z rozpoczęciem postępowania kryminalnego przeciwko J.Comey. McCabe oświadczył, że ujawnił poufne informacje z FBI (m.in. do Wall-street Journal) na polecenie J.Comey.

   Reply this comment
 2. Jacek
  Jacek 19 kwietnia, 2018, 21:32

  Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku!!!Czlowiek z zelaza! Poradzil sobie z przestepczoscia to I poradzi sobie z poczwarami demokratow!!!!!

  Reply this comment
 3. Buhaha
  Buhaha 19 kwietnia, 2018, 23:04

  Sledztwo wchodzi w ostatnia faze obraczkowanie laundrymana

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*