Rozprowadzałeś produkty Herbalife? Należy ci się odszkodowanie

fot.Wikipedia/pixabay.com

fot.Wikipedia/pixabay.com

Firma Herbalife wypłaci konsumentom w Stanach Zjednoczonych 200 mln dol. oraz przeprowadzi restrukturyzację swych operacji w ramach porozumienia z Federalną Komisją Handlową (Federal Trade Commission, FTC), która postawiła zarzuty umyślnego wprowadzania w błąd obietnicami uzyskania znacznych dochodów ze sprzedaży środków na odchudzanie, suplementów odżywiania i produktów higieny osobistej.

Inne zarzuty wystosowane przez FTC przeciwko Herbalife stwierdzają, że struktura wielopoziomowej sprzedaży stosowana przez firmę jest niesprawiedliwa w stosunku do znacznej większości dystrybutorów. FTC zakwestionowała wynagrodzenia za werbowanie nowych sprzedawców, którzy musieli sami z góry zapłacić za towary, które później mieli rozprowadzić.

Szef FTC Edith Ramirez oświadczyła w komunikacie prasowym, że Herbalife musi gruntownie zreorganizować swe struktury tak, by dystrybutorzy byli wynagradzani za to, co rzeczywiście sprzedadzą, a nie za to, ilu nowych uczestników zwerbują. Dodatkowo, firma będzie musiała ujawnić prawdę odnośnie tego, jakich rzeczywiście dochodów mogą się spodziewać i nie wolno jej będzie wprowadzać w błąd potencjalnych sprzedawców, obiecująć zarobki, które pozwolą im zrezygnować ze swej pracy zawodowej i zająć się wyłącznie dystrybucją produktów Herbalife.

Warto dodać, że Herbalife jest popularną formą sprzedaży również w środowiskach polonijnych w USA. Decyzje FTC dotyczą także ich.

(ao)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*