Robin Williams nie żyje. Aktor popełnił samobójstwo

Popularny aktor Robin Williams został w poniedziałek znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii. 63-letni Williams popełnił samobójstwo. Według przyjaciół aktor od kilku lat zmagał się z depresją. 

Robin Williams fot. EPA/ TRACEY NEARMY

Robin Williams fot. EPA/ TRACEY NEARMY

Jak podała policja powiatu Marin, aktor odebrał sobie życie w poniedziałek rano w swoim domu w północnej Kalifornii. Przyczyny śmierci na razie są przedmiotem śledztwa, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że aktor zmarł w wyniku uduszenia. Według śledczych, nic nie wskazuje na to, aby do śmierci aktora przyczyniły się osoby trzecie.

Według znajomych aktor od kilku lat zmagał się z depresją. Od ponad dwudziestu lat walczył również z uzależnieniem od alkoholu. Zaledwie w lipcu tego roku Williams zgłosił się na terapię do centrum leczenia uzależnień, aby utrzymać trzeźwość.

„Straciłam dziś mojego męża i najlepszego przyjaciela, a świat stracił jednego z najukochańszych artystów i pięknych ludzi” – napisała w swym oświadczeniu żona aktora, Susan Schneider.

Robin Williams urodził się 21 lipca 1951 roku w Chicago. Jego matka była modelką, ojciec pracował dla Ford Motor Company.
Aktorstwa uczył się w Juilliard School w Nowym Jorku, zanim jednak trafił przed kamerę zaczynał jako komik. Przełomem w jego karierze była rola Marsjanina Morka w serialu telewizyjnym ABC Mork & Mindy (1978-1982).

Williams ma na koncie role w takich produkcjach jak: “Good Morning, Vietnam”(1987), „Dead Poets Society” (1989),  „Mrs. Doubtfire” (1993), „Jumanji” (1995) czy „Night at the Museum” (2006). Za rolę w  „Good Will Hunting” (1997) Williams otrzymał Oskara.

Robin Williams pozostawił żonę Susan Schneider i troje dorosłych dzieci.

(tz)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*