Rick Perry dołączył do wyścigu o urząd prezydenta

Rick Perry fot.Pete Marovich/EPA

Rick Perry fot.Pete Marovich/EPA

W cztery lata od zakończenia swej pierwszej kampanii prezydenckiej Rick Perry ponownie zgłosił swój udział w republikańskim wyścigu o najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

– Ubiegam się o urząd prezydenta – powiedział w czwartek Perry podczas wiecu w Addison w Teksasie. Perry ponownie przedstawił się Amerykanom jako republikanin z doświadczeniem służby w siłach zbrojnych i jako człowiek, który „stał na czele amerykańskiego stanu odnoszącego największe sulcesy”.

Republikańskiemu kandydatowie towarzyszyła grupa weteranów wojennych, a wśród nich znalazła się Taya Kyle, wdowa po „amerykańskim snajperze” Chrisie Kyle’u oraz Marcus Luttrell, którego Perry nazywa „drugim synem”. Weterani mieli stanowić przypomnienie pięciu lat służby, którą Teksańczyk odbył w siłach powietrznych USA.

Przemówienie Perry’ego wygłoszone na lotnisku w Addison w pobliżu Dallas w dużej części dotyczyło spraw zagranicznych. Kandydat chciał w ten sposób odeprzeć zarzuty wysuwane przez członków Senatu, że politykom ubiegającym się o urząd prezydenta brakuje doświadczenia na polu polityki zagranicznej.

Jeszcze przed wiecem kampania wyborcza kandydata umieściła w sieci nagranie wideo, w którym Perry przekonuje wyborców, że „mają moc, by odnowić kraj”. – Potrzebujemy prezydenta, który zmniejszy różnice partyjne zamiast je powiększać, prezydenta, który ludzi łączy a nie dzieli – mówił republikanin.

Po czwartkowym starcie kampanii Perry udał się do Iowa, gdzie w sobotę w miasteczku Perry weźmie udział w dobroczynnym wiecu na rzecz Puppy Jake Foundation, niedochodowej organizacji, która użycza psów asystentów niepełnosprawnym weteranom. (ak)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*