Rekordowa kumulacja loterii Powerball – trzy zwycięskie losy

Radość w sklepie 7-Eleven w Chino Hills w Kaliforni, gdzie kupiono jeden z trzech zwycięskich losów fot.Eugene Garcia/EPA

Radość w sklepie 7-Eleven w Chino Hills w Kaliforni, gdzie kupiono jeden z trzech zwycięskich losów fot.Eugene Garcia/EPA

Zawrotną sumą 1,586 miliarda dolarów podzielą się posiadacze trzech zwycięskich kuponów w amerykańskiej loterii Powerball. Kupony te nabyto na Florydzie, w Kalifornii i w Tennessee – informuje Powerball. Kumulacja była największa w historii.

Losowanie odbyło się w środę wieczorem czasu miejscowego w Tallahasee na Florydzie. Powerball czekał od 4 listopada na tego, do kogo wreszcie uśmiechnie się Fortuna; wtedy do wygrania było „zaledwie” 40 milionów dolarów.

Szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Telewizja NBC wyliczyła, że większe są szanse zostania prezydentem USA. Gazeta „USA Today” podkreśla, że o wiele większe są szanse dorobienia się majątku dzięki własnemu pomysłowi na biznes, czy też szanse zostania świętym.

Poprzednia najwyższa kumulacja padła w USA w 2012 roku na loterii Mega Millions; było to wtedy 656 milionów dolarów, a wygraną podzieliła się trójka szczęśliwców. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*