Rejestracja do loterii wizowej DV-2017 tylko do 3 listopada

fot.Jason Szenes/PAP/EPA

fot.Jason Szenes/PAP/EPA

Rejestracja do loterii wizowej DV-2017 kończy się we wtorek, 3 listopada o godz. 11.00 czasu chicagowskiego. Formularz Elektronicznego Zgłoszenia Udziału można jeszcze złożyć online za pośrednictwem strony www.dvlottery.state.gov i zachować stronę z unikalnym numerem potwierdzenia zgłoszenia.

Każdy, niezależnie od tego, czy brał udział w poprzednich edycjach i czy został w nich wylosowany może zgłosić w swój udział obecnej edycji. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pomocą formularza wypełnionego na stronie internetowej. Uczestnictwo w programie DV nie wymaga żadnych opłat.

Ogłoszenie wyników losowania DV-2017 nastąpi 3 maja 2016 roku. Jedyną możliwością sprawdzenia wyników loterii będzie wpisanie swojego numeru otrzymanego przy rejestracji.

W ramach loterii wizowej DV-2017 Departament Stanu wyda 50 tys. wiz. O wizy imigracyjne mogą ubiegać się Polacy, jednak żaden kraj uczestniczący w loterii nie może otrzymać więcej niż 7 proc. przyznaych wiz. Losowanych będzie więcej niż 50 tys. osób ze względu na to, że nie wszystkie osoby, które wysyłają zgłoszenie kwalifikują się do otrzymania wizy, a niektórzy rezygnują z dalszej procedury wizowej. Po wykorzystaniu wszystkich numerów wizowych program loterii się zakończy.

W ramach procedury loteryjnej – pierwsze spotkanie w ambasadzie USA w Warszawie musi mieć miejsce między 1 października 2016 a 30 września 2017 roku, a jego termin jest ustalany indywidualnie i zależy od przyznanego w losowaniu numeru oraz od tego, jak szybko petent odeśle dokumenty po otrzymaniu informacji o wygranej. (ak)

Categories: Ameryka

Comments

  1. aneta
    aneta 3 listopada, 2015, 01:36

    I would like to win a Green viza card thank you

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*