Przyrodni brat Billa Clintona zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwym

Roger Clinton fot.arch. policji

Roger Clinton fot.arch. policji

Przyrodni brat byłego prezydenta Billa Clintona, Roger Clinton, został zatrzymany pod zarzutem jazdy w stanie nietrzeźwości w pobliżu Los Angeles – poinformowała w poniedziałek policja.

59-letni Roger Clinton, o 10 lat młodszy od męża Hillary Clinton, która jest kandydatką Demokratów do Białego Domu, został zatrzymany w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek zwolniony za kaucją w wysokości 15 tys. dolarów.

Aktor i muzyk Roger Clinton ma stawić się przed sądem 2 września – podała policja. Jego problemy z alkoholem i narkotykami są powszechnie znane, już w 2011 roku został zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Rogera objęła szeroko krytykowana amnestia, ogłoszona przez Billa Clintona ostatniego dnia jego prezydentury w styczniu 2001 roku. W jej wyniku z kartoteki kryminalnej brata prezydenta usunięto wpis dotyczący zarzutów handlu kokainą. Niemniej wyrok w tej sprawie Roger odbył w połowie lat 80. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016
Tags: brat, clinton, DUI

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*