Przewoźnik Delta Air Lines odwołał 250 lotów; drugi dzień utrudnień

fot.Andrew Gombert/EPA

fot.Andrew Gombert/EPA

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines odwołały we wtorek 250 lotów w konsekwencji poniedziałkowej awarii systemu komputerowego, która doprowadziła do odwołania ok. 1 tys. połączeń. Przewoźnik zapowiada rekompensaty w związku z utrudnieniami.

Poniedziałkowa awaria doprowadziła do uziemienia maszyn Delta Air Lines na całym świecie. Po kilku godzinach udało się częściowo przywrócić niektóre połączenia. Jednak odnotowano tego dnia prawie 3 tys. opóźnień w lotach.

„Udało się nam ponownie uruchomić system i wznowić wczoraj loty, jednak cały czas działamy w trybie awaryjnym” – poinformowały we wtorek linie lotnicze. Jednocześnie mająca swą siedzibę w Atlancie w USA firma zapewniła, że pasażerowie, których dotknęły poniedziałkowe i wrotkowe utrudnienia, otrzymają propozycje rekompensat.

Linie lotnicze opublikowały materiał wideo, w którym za paraliż przeprosił prezes firmy Ed Bastian. Zaoferował zwrot pieniędzy lub warte 200 dolarów kupony podróżne, dla osób których loty odwołano, albo zostały opóźnione co najmniej o trzy godziny. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*