Przemówienie papieża Franciszka w Kongresie USA 24 września

Przemówienie papieża Franciszka w Kongresie USA 24 września

Papież Franciszek wygłosi 24 września przemówienie przed połączonymi izbami Kongresu USA – poinformował w czwartek spiker Izby Reprezentantów John Boehner. Franciszek będzie pierwszym papieżem występującym przed amerykańskim Kongresem.

Boehner wydał oświadczenie, w którym wyraził wdzięczność papieżowi za przyjęcie jego zaproszenia na wspólne posiedzenie Izby Reprezentantów i Senatu.

Prezydent Barack Obama zaprosił Franciszka do Stanów Zjednoczonych w marcu zeszłego roku, podczas audiencji w Watykanie. Obama powiedział wtedy, że Amerykanie „oszaleliby z radości”, gdyby papież przyjechał do USA.

19 stycznia przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ arcybiskup Bernardito Auza informował, że papież odwiedzi Stany Zjednoczone prawdopodobnie w dniach od 22 do 27 września. Oprócz zapowiadanego wcześniej udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii i wizyty w Waszyngtonie planowane jest też przemówienie Franciszka w nowojorskiej siedzibie ONZ. Szczegółowy program tej podróży jest obecnie przygotowywany.(PAP)

fot.Gabriel Bouys/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*