Propozycja wątpliwych oszczędności

Propozycja wątpliwych oszczędności

Grupa republikańskich kongresmanów przedstawiła propozycję ustawy o redukcji cywilnych miejsc pracy w Departamencie Obrony (DOD) i przeznaczeniu zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na zwiększenie gotowości bojowej sił zbrojnych USA i dla personelu wojskowego.

fot.PAP/EPA

fot.PAP/EPA

Kongresman z Kalifornii Ken Calvert dąży do zmniejszenia liczby cywilnych pracowników o 15 proc. w ciągu 6 lat. Portal GovExec.com podaje, że w chwili obecnej Departament Obrony zatrudnia 770 tys. cywilów. Oznacza to, że wraz z zatwierdzeniem ustawy pracę straci 115 tys. osób.

W opinii Calverta wysoka liczba pracowników DOD jest poważnym obciążeniem dla budżetu. Kongresman uważa, że sekretarz obrony Chuck Hagel w ramach zapowiadanych oszczędności nie powinien dążyć do ograniczenia liczebności armii, lecz do cięć stanowisk cywilnych.

Propozycja spotkała się z natychmiastowym sprzeciwem Amerykańskiej Federacji Pracowników Rządowych. Zwrócono uwagę, że zwolnienie cywilnych pracowników stworzyłoby konieczność zawarcia kontraktów z drogimi firmami prywatnymi na wykonywanie tej samej pracy. W rezultacie wydatki DOD zamiast spaść – mogłyby wzrosnąć.

Wśród sponsorów propozycji Calverta Fox News wymienia republikanów: Toma Cottona, Kay Granger, Darrella Issę, Devina Nunes i Todda Rokitę.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*