Prokuratura wycofała zarzuty wobec członków zespołu Decapitated

Decapitated fot.Facebook

Prokuratura w stanie Waszyngton postanowiła wycofać zarzuty gwałtu i porwania wobec wszystkich czterech członków polskiego zespołu death metalowego Decapitated – informuje agencja Associated Press. Proces polskich muzyków miał się rozpocząć 16 stycznia.

Członków zespołu aresztowano w USA, gdy pewna kobieta oskarżyła ich o zbiorowy gwałt w zeszłym roku, po koncercie zespołu w Spokane w stanie Waszyngton.

W zeszłym miesiącu sąd w Spokane uchylił wobec nich areszt, nakazując im nieopuszczanie stanu Waszyngton. Musieli oddać paszporty i podpisać dokumenty, które w razie ich powrotu do Polski posłużyłyby do ewentualnego wyegzekwowania ekstradycji. Zwolnienie odbyło się bez wpłacania kaucji.

Muzycy zostali zatrzymani 9 września ub.r. w mieście Santa Ana w Kalifornii. W październiku postawiono im zarzuty uczestnictwa w zbiorowym gwałcie i porwaniu kobiety po koncercie w Spokane 31 sierpnia. Nie przyznali się do winy.

AP pisze, że prawnik jednego z członków zespołu powiedział, iż wycofanie zarzutów było oczekiwane z powodu „problemów”, jakie prokuratura miała z tą sprawą.(PAP)

Categories: Ameryka, Polska

Comments

  1. Nikodem
    Nikodem 6 stycznia, 2018, 07:46

    Panowie z zespolu Decapitated powinni teraz sie komus poskarzyc.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*