Producent filmowy Harvey Weinstein zwolniony z Weinstein Company

Harvey Weinstein fot.Etienne Laurent/EPA

W związku zarzutami o molestowanie seksualne znany amerykański producent filmowy Harvey Weinstein został zwolniony z wytwórni filmowej The Weinstein Company (TWC).

“W świetle nowych informacji, które pojawiły się w ostatnich dniach, o niewłaściwym zachowaniu Harveya Weinsteina, dyrektorzy firmy (…) postanowili i poinformowali Harveya Weinsteina, że jego praca z Weinstein Company została zakończona ze skutkiem natychmiastowym” – cytują media oświadczenie TWC, firmy, którą 2005 roku Harvey Weinstein zakładał razem ze swym bratem Robertem.

Dziennik “New York Times” poinformował w czwartek, że Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jedną z jego ofiar miała być znana aktorka Ashley Judd. Według gazety co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenia.

65-letni producent wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi “New York Times”.

Harvey Weinstein jest producentem ponad 300 filmów, (m.in. “Pulp Fiction”, “Zakochany Szekspir”, “Angielski pacjent”, “Władca Pierścieni”) i jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood. Według wyliczeń “Daily Mail” podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. diwron
    diwron 10 października, 2017, 18:46

    „Według wyliczeń “Daily Mail” podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu. (PAP) „. Dowodzi to tylko jednego. Dla tych idiotów Weinstein był bogiem i z pewnością nie jedynym. Oni mają wielu bogów i wiele bogiń. Do jednej takiej bogini ciągle zanoszą „modły” w ostatnich miesiącach.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*