Producent CNN: Trump ma rację, mówiąc o „polowaniu na czarownice”

Producent CNN: Trump ma rację, mówiąc o „polowaniu na czarownice”

Project Veritas opublikowało we wtorek nagranie wideo, na którym producent stacji CNN John Bonifield przyznaje, że prezydent USA Donald Trump ma rację, oskarżając przeciwników, zarzucających mu kontakty jego administracji z Rosją, o „polowanie na czarownice”.

Bonifield dodaje, iż uważa, że nie ma żadnych dowodów na takie powiązania, bo gdyby one istniały, to biorąc pod uwagę ilość przecieków w tej sprawie, już by dawno były podane do opinii publicznej. „Czuję, że nie ma żadnych dowodów na powiązania (z Rosją), ale oni (CNN) chcą dalej szukać” – mówi.

Na wideo mówi też, że całe śledztwo federalne dotyczące powiązań administracji Trumpa z Rosją może okazać się „stekiem bzdur” i „aktualnie jest głównie bzdurą”.

Poruszony jest także temat oglądalności CNN – Boniefield przyznaje, że liczy się tylko oglądalność, nie fakty czy ważne wydarzenia. A temat zmowy z Rosją zapewnia wysokie statystyki i dlatego stacja skupia się praktycznie wyłącznie na tym; dodano, że jest to bezpośrednio narzucone przez szefów.

Podano przykład, że temat ten od czasu zaprzysiężenia prezydenta poruszany był na antenie CNN około 16 tys. razy. Producent mówi: „media to biznes, to wszystko, co się mówi o etyce dziennikarskiej, to jest dobre w szkole dziennikarskiej (…), to jest urocze” – dodaje z ironią.

Boniefield wyjaśnia również, że liberalni widzowie oczekują od jego stacji szczegółowego prześwietlania Trumpa w taki sposób, natomiast gdyby CNN w ten sam sposób potraktowało w przeszłości byłego prezydenta USA Baracka Obamę, to uważaliby to za nieodpowiednie.

Boniefield, który pracuje w CNN na stanowisku producenta, związany jest ze stacją od ponad 15 lat i aktualnie zajmuje się tematyką związaną z medycyną i ochroną zdrowia.

Wideo zostało nagrane ukrytą kamerą i pracownik CNN prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że jest filmowany. Nie zostało ujawnione, gdzie dokładnie materiał był nagrywany.

Prezes Project Veritas James O’Keefe zapowiada, że udostępnione wideo jest jedynie pierwszą częścią projektu o tzw. fake news, mediach i ich uczciwości w przygotowywaniu przekazu dla widzów oraz prawdziwych motywacjach. Ostrzegł także inne media – np. CBS, CNBC, MSNBC czy „Washington Post” – że ciąg dalszy nastąpi oraz by mieli się na baczności.

Project Veritas jest organizacją założoną przez O’Keefe’a w celu ujawniania nieprawidłowości i nadużyć w funkcjonowaniu rządu, administracji federalnej, polityków oraz mediów. Ich główną metodą pracy jest filmowanie ukrytą kamerą, a następnie ujawnianie materiałów, co jest krytykowane przez ich oponentów.

O’Keefe w trakcie zeszłorocznej kampanii prezydenckiej demaskował działania polityków Partii Demokratycznej.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

fot.Erik S. Lesser/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. diwron
  diwron 27 czerwca, 2017, 14:35

  Za kilka tygodni nastąpi zmiana nazwy z CNN na FNN (Fake News Network). Stacja ciężko pracowała, aby być godną nowej nazwy. Niektórzy „Polonusi” uważający się za dziennikarzy traktują CNN niemal jak biblię.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 27 czerwca, 2017, 21:32

   Blad, stary dziadygo.
   FNN (Fake News Network) – czytaj: Fox News od dawna istnieje.
   Ty najwyrazniej tam pobierasz swoja „wiedze” albo poprostu sluchasz co niedziele idioty rzepkowskiego, ktory jest, jak streszczenie glupizny z Fox News, po polsku.

   Reply this comment
   • Normals
    Normals 29 czerwca, 2017, 13:53

    Tak wygladaja rzetelne informacje z CNN.Tak sie robi fake news dla glupich Rysiow co lykaja wszystko jak swieze bulki tak dlugo jak produkuje to CNN.Takim ludziom nawet jak gowno zawniesz w papierek z napisem CNN to powiedza, ze to napewno cukierek i zjedza ze smakiem. Ten typ tak ma. *https://www.youtube.com/watch?v=sqOdYpXKUfM

    Reply this comment
 2. Jacek
  Jacek 27 czerwca, 2017, 15:34

  W pelni sie z Toba zgadzam😷

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*