Priebus oskarża media o chęć delegitymizacji rządów Trumpa

Priebus oskarża media o chęć delegitymizacji rządów Trumpa

Szef personelu Białego Domu Reince Priebus oskarżył w niedzielę media o chęć delegitymizacji rządów nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Zapewnił, że administracja będzie stanowczo walczyć z takimi działaniami.

„Media od pierwszego dnia (prezydentury Trumpa) mówią o delegitymizacji wyboru” nowego prezydenta – mówił Priebus w programie telewizji Fox News. Podkreślał, że nowy prezydent pada ofiarą ataków oraz przekonywał, że gabinet Trumpa nie będzie wobec tego obojętny.

W sobotę także sam prezydent oskarżał media o celowe pomniejszanie znaczenia jego inauguracji. Podczas sobotniego przemówienia w siedzibie CIA w Langley w stanie Wirginia Trump ocenił, że to media ponoszą odpowiedzialność za przedstawienie skrzywionego obrazu rzeczywistości i twierdzenie, że ludzi na inauguracji było mniej.

W podobnym tonie w sobotę na konferencji prasowej wypowiadał się również rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Jego zdaniem podawano zaniżone szacunki liczby uczestników oraz celowo kadrowano obrazy z uroczystości tak, by pokazać, że było na niej mniej ludzi niż w rzeczywistości. Zarzucił również środowisku dziennikarskiemu przyczynianie się do podziałów społecznych poprzez wprowadzanie fałszywej narracji. (PAP)

Na zdj. szef personelu Białego Domu Reince Priebus  fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Categories: Ameryka
Tags: media, Priebus, trump

Comments

 1. Marcin
  Marcin 22 stycznia, 2017, 12:26

  I bardzo dobrze brac sie za te sprzedajne media!

  Reply this comment
 2. Git
  Git 22 stycznia, 2017, 14:48

  Czy Trump wam nie przypomina Jaroslawa Kaczynskiego Putina i Orbana? Caly swiat przeciwko niemu

  Reply this comment
 3. Aga
  Aga 22 stycznia, 2017, 15:41

  Nie caly swiat!!!o nie nie…tylko popieprzeni ludzie ktorym sie w glowkach poprzewracalo…..debile jakich swiat nie widzial…powino wyjsc wojsko na ulice I zrobic porzadek z tymi wariatami!!!

  Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 22 stycznia, 2017, 22:54

  Niestety nikt nie musi nowej administracji delegitymazować, Z powodzeniem robi to sama. Trump nie może znieść świadomości, że na jego inauguracji pojawiło się mniej ludzi niż na inauguracji Obamy. Ku zażenowaniu widzów w siedzibie CIA Trump skarżył się, że media fałszują wiadomości z inauguracji i zapewniał, iż nigdy żadna inauguracja nie zgromadziła tylu uczestników i sam oszacował ich liczbę na 1.5 miliona. To samo na drugi dzień w różnych networkach mówili Priebus, Spicer i Conway i wszędzie, nawet w FOX NEWS, zwrócono im uwagę, że mówią nieprawdę. Doradczyni prezydenta Kellyann Conway wykazała, jak zwykle, wyjątkowy spryt, gdy kłamstwa sekretarza prasowego Białego Domu Spicera nazwała „alternatywnym faktem”(?).
  W siedzibie CIA Trump zaprzeczył jakoby istniały nieporozumienia między nim a tą agencją, chociaż kilka dni temu porównał jej metody z metodami nazistowskich Niemiec. Wyraził też nadzieję na okazję do odebrania Irakowi ropy naftowej.
  Witajcie w kraju „alternatywnych faktów”!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*