Prezydent spotkał się z doradcami ds.bezpieczeństwa

Prezydent spotkał się z doradcami ds.bezpieczeństwa

Najwyżsi doradcy prezydenta USA Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa omawiali w sobotę „potencjalne zagrożenia na Półwyspie Arabskim lub z niego pochodzące” – podał Biały Dom.

W ataku na konsulat w Bengazi zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens fot.Mustafa El-Shridi/ PAP/EPA I

W ataku na konsulat w Bengazi zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens
fot.Mustafa El-Shridi/ PAP/EPA I

„Po południu doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice przewodniczyła posiedzeniu doradców (Principals Comittee) w celu dalszej oceny sytuacji i kolejnych działań” – głosi oświadczenie.

Wśród uczestników spotkania był sekretarz stanu John Kerry oraz minister obrony Chuck Hagel. W skład Principals Committee wchodzą najwyżsi urzędnicy państwowi.

„W ostatnim tygodniu prezydent był regularnie informowany o wszystkich aspektach potencjalnego zagrożenia i działań, jakie w związku z tym podejmujemy” – poinformował Biały Dom.

W piątek Departament Stanu ogłosił, że ze względu na niesprecyzowane bliżej zagrożenie w niedzielę 4 sierpnia USA zamkną część swoich ambasad i konsulatów, przeważnie na Bliskim Wschodzie. Zamknięte zostaną te placówki dyplomatyczne, które normalnie są w niedzielę otwarte. Dotyczy to ambasad i konsulatów w krajach muzułmańskich, w których niedziela jest dniem pracy.

Według rzeczniczki resortu Departament Stanu „uzyskał dostęp do informacji, które spowodowały te uprzedzające posunięcia, podyktowane ostrożnością”.

W rezultacie ataku z 11 września ub. r. na amerykański konsulat w Bengazi (Libia) zginął ambasador USA Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów.

(PAP)

 

 

 

Categories: Ameryka

Comments

 1. zszokowany
  zszokowany 4 sierpnia, 2013, 17:09

  Doradczyni d/s bezpieczenstwa narodowego Suzan Rice….. . To wlasciwie charakteryzuje Baraka Obame, jego administracje, ich amatorszczyzne i niekompetencje. Tak dalej trzymac. Wszystko zmierza ku „najlepszemu”.

  Reply this comment
 2. Helena
  Helena 4 sierpnia, 2013, 22:22

  Dziekuje ci boski zszokowany,ze w kilku slowach(ilez w nich tresciwych sformulowan)zdekonspirowales Baraka Obame jego administracje,amatorszczyzne i niekompetencje.Narodzil sie nam talent komentatora (nie mylic z komediantem) politycznego na miare Candy Crowleya, Johna Kinga, Soledada O’Briena, Dennisa Millera. Tak dalej trzymac. Wszystko zmierza ku „najlepszemu”.

  Reply this comment
 3. zszokowany
  zszokowany 5 sierpnia, 2013, 17:57

  Nie na temat droga Pani.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*