Prezydent poinformowany o możliwych zamachach w okresie noworocznym

Powitanie nowego roku wNowym Jorku fot. Peter Foley/PAP/EPA

Powitanie nowego roku wNowym Jorku fot. Peter Foley/PAP/EPA

Prezydent USA Barack Obama został poinformowany o możliwości ataków terrorystycznych w okresie noworocznym w trzech wielkich amerykańskich miastach: Nowym Jorku, Los Angeles i Waszyngtonie – informuje CNN.

Jak podano, briefing z udziałem władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odbył się przed wyjazdem prezydenta na wakacje na Hawajach.

Informacje o możliwych zagrożeniach są niepotwierdzone i pochodzą od źródeł zagranicznych. Cytowany przez CNN przedstawiciele amerykańskiej administracji sprecyzowali, że doniesienia o zagrożeniu są oparte na „jednym źródle”. Niemniej władze zapewniają, że traktują również takie ostrzeżenia bardzo poważnie.

Nie sprecyzowano, których konkretnie lokalizacji w trzech miastach dotyczą te ostrzeżenia. Źródła CNN podkreśliły, że szczególne obawy dotyczą zawsze tzw. miękkich celów, takich jak wielkie zgromadzenia czy węzły komunikacyjne.

Według CNN władze federalne i lokalne zaostrzają środki bezpieczeństwa w miejscach uważanych za szczególnie narażone na ataki ze względu na obchody Nowego Roku. Chodzi o nowojorski Times Square i Rose Bowl niedaleko Los Angeles.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*