Prezydent Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

Prezydent Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

Prezydent Duda rozpoczął w środę wizytę w USA, w czasie której weźmie udział w Nowym Jorku w debacie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a w Chicago spotka się z Polonią. Prezydentowi towarzyszy pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka wraca do kraju w niedzielę wieczorem.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop podarował Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego, którą jego twórca Andrzej Pityński wykonał w 1988 roku, pracując nad monumentem; w 1991 roku Pityński podarował ją miastu Jersey City.

Władze Jersey City i społeczność polska osiągnęły w poniedziałek porozumienie w sprawie Pomnika Katyńskiego. Nowe miejsce, w którym stanie monument, znajduje się na nadbrzeżu rzeki Hudson i jest oddalone o 60 metrów w kierunku południowym od jego dotychczasowej lokalizacji przy Exchange Place. Teren, na którym stanie, społeczność polska otrzyma w dzierżawę na 99 lat. Burmistrz Fulop nie podał terminu przeniesienia pomnika.

Z Jersey City Marzena Kozłowska (PAP)

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

fot.Prezydent.pl

Categories: Ameryka

Comments

 1. Patriota
  Patriota 16 maja, 2018, 22:26
 2. JJJ
  JJJ 17 maja, 2018, 08:28

  To mile ze strony burmistrza ze zgodzil sie przyjac nasza marionetke w czasie wycieczki po USA. Patrzac na plan kilkudniowej wizyty polskiego notariusza w USA to burmistrz Jersey City jest jedna z wazniejszych osob z ktorymi Adrian ma zaplanowane spotkania.

  Reply this comment
  • Gj
   Gj 17 maja, 2018, 18:05

   Brednie rozsiewasz. Polska delegacja nie przyjela udzialu miejscowych notabli.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*