Prezydent Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku

Prezydent Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku

Prezydent Andrzej Duda przybył w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego do Nowego Jorku. We wtorek prezydent wygłosi przemówienie na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych.

W godzinach porannych prezydent weźmie udział w rozpoczęciu debaty generalnej 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Następnie będzie miał spotkania bilateralne z przywódcami. Po południu Duda wystąpi podczas debaty generalnej 72. sesji Zgromadzenia.

Prezydent będzie miał też okazję do rozmowy z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i wiceprezydentem Mike’iem Pence’em; podczas pobytu w ONZ spotka się ponadto z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką oraz prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

W środę prezydent spotka się z przedstawicielami świata nauki w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej, gdzie planowane jest jego wystąpienie. Po południu tego dnia Duda spotka się z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. Następnie w Wallington prezydent złoży kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego. Podczas wieczornego spotkania z Polonią Duda odznaczy jej zasłużonych przedstawicieli.

Ostatniego dnia wizyty, w czwartek, prezydent odwiedzi West Point, gdzie mieści się Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych. Rano odbędzie się tam ceremonia uroczystego powitania prezydenta przez gen. broni Roberta L. Caslena, rektora Akademii. Następnie Duda złoży wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a później wygłosi wykład dla kadetów West Point.

Marzena Kozłowska (PAP)

Na zdj.: Andrzej Duda podczas zeszłorocznego przemówienia na forum ONZ,  fot.Jason Szenes/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. Igor
  Igor 19 września, 2017, 09:50

  Czy Adrian może wybić się na niepodległość?

  Reply this comment
 2. JJJ
  JJJ 19 września, 2017, 13:49

  Adrian pewnie znowu odstawi przemowe w stylu koscielnego kazania z naburmuszona mina i zmarszczonymi brwiami.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*