Prezydent Duda w ONZ

Traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej to jedyny prawdziwy instrument, który przybliża nas do świata bez broni jądrowej – oświadczył prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

„Pomimo obaw związanych z Traktatem o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, uważamy, że jest to jedyny prawdziwy instrument, który przybliża nas do świata bez broni jądrowej” – oświadczył prezydent. Zaznaczył, że wdrażanie Traktatu podlega przeglądowi co pięć lat.

Obecnie – mówił prezydent – Polska przewodniczy Drugiemu Komitetowi Przygotowawczego na Konferencję Przeglądową 2020 Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, a także Haskiemu Kodeksowi Postępowania Przeciwko Rozprzestrzenianiu Rakiet Balistycznych.

„Mając na uwadze, że Konferencja Przeglądowa 2020 będzie obchodzić 50. rocznicę wejścia w życie Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, bardzo docenilibyśmy poparcie Rady Bezpieczeństwa i Organizacji Narodów Zjednoczonych w wysiłkach zmierzających do uczynienia jej wspólnym sukcesem” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że Polska chce też podjąć działania wspierające pełne wdrożenie Haskiego Kodeksu Postępowania Przeciwko Rozprzestrzenianiu Rakiet Balistycznych.

„Polska będzie nadal dążyć do tego, aby nasz świat był bezpieczny od zagrożeń nuklearnych. Niszczycielskie następstwa użycia broni masowego rażenia nie zatrzymałyby się na granicach lecz objęły cały świat. Dlatego powinniśmy ściśle współpracować w ramach ONZ, aby upewnić się, że nigdy się to nie wydarzy” – podkreślił Andrzej Duda. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Piotr-elder
  Piotr-elder 18 stycznia, 2018, 14:31

  Co on powie i kto go słucha?! Cieszy się chłopczyk, aż zachłystuje – na jakie salony trafił z zadupia. No taka prawda…ale niech przemawia…

  Reply this comment
 2. Normals
  Normals 18 stycznia, 2018, 15:28

  Duda przemawia o broni jadrowej tak jakby to dotyczylo Polski, zabawne. Rownie dobrze moglby przemawiac na temat polskiego programu kosmicznego bo tez go nie mamy….

  Reply this comment
 3. Piotr-elder
  Piotr-elder 18 stycznia, 2018, 17:18

  Udzielał raz wywiadu kotek, że jest zdrowy,
  Wtem uszki mu opadły, oczki wyszły z głowy,
  Pękł mu brzuch, ogon, płuca i głosowa struna,
  Wreszcie zdębiał, ocipiał, zesrał się i umarł.
  A. Waligórski

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*