Prezenter Bill O’Reilly zwolniony po 20 latach z Fox News

Bill O'Reilly fot. Justine Lane/EPA

Bill O’Reilly fot. Justine Lane/EPA

Najpopularniejszy prezenter informacyjnej stacji telewizyjnej Fox News, Bill O’Reilly, został w środę zwolniony po ponad 20 latach prowadzenia swego programu w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne. Prezenter odrzucił te oskarżenia jako „bezpodstawne”.

Program „O’Reilly Factor” był swego rodzaju znakiem firmowym Fox News i był oglądany codziennie przez wielomilionową widownię. Przynosił też stacji znaczne zyski z reklam, które w 2015 r. wyniosły – według firmy marketingowej Kantar Media – ok. 178 mln dolarów.

„Po starannym i dogłębnym zapoznaniu się z zarzutami… uzgodniliśmy, że Bill O’Reilly nie powróci do Fox News Channel” – głosi komunikat właściciela stacji koncernu 21st Century Fox. Według mediów, decyzję podjęto na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej 21st Century Fox.

Poinformowano, że O’Reilly’ego zastąpi inny prezenter Tucker Carlson. Komunikat podpisał szef koncernu Rupert Murdoch i jego synowie Lachlan i James.

Murdoch określił O’Reilly’ego jako „jedną z najwybitniejszych osobowości telewizyjnych”, ale podkreślił równocześnie, że firma „musi umacniać środowisko pracy oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku”.

O’Reilly przebywa na urlopie od 12 kwietnia a środę sfotografowano go w Rzymie jak ściska dłoń papieża Franciszka. Kiedy dowiedział się o zwolnieniu opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że „jest głęboko przygnębiające odchodzić w rezultacie całkowicie bezpodstawnych oskarżeń, ale są to, niestety, realia, w których osoby publiczne muszą dziś żyć.”

Upadek popularnego prezentera, znanego z prawicowych i konserwatywnych poglądów, rozpoczął się 2 kwietnia kiedy „The New York Times” poinformował, że pięć kobiet miało otrzymać 13 mln dolarów tytułem zadośćuczynienia za „niewłaściwe” zachowania O’Reilly’ego wobec nich.

Prezenter odrzucił od razu te oskarżenia jako „pozbawione wszelkich podstaw”. Spowodowały one jednak wycofanie się ze sponsorowania jego programu ponad 50 reklamodawców, chociaż oglądalność jego programu wzrosła.

Odejście O’Reilly’ego nastąpiło 9 miesięcy po tym jak w związku z podobnymi zarzutami o molestowanie seksualne zwolniono jego byłego szefa Rogera Ailesa. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. zza kałuży
  zza kałuży 20 kwietnia, 2017, 00:00

  Tak to jest jak człowieku zapomnisz przed molestowaniem jakiejś baby włożyć sobie do gęby Tic Taca….
  *
  ..te durne baby zaraz robią raban że Tic Taca nie było i lecą po adwokatów.

  Reply this comment
 2. Odeon
  Odeon 20 kwietnia, 2017, 06:29

  Typowy koscielnik na pokaz Caluje papieza w sygnet co niedziela do kosciola a w domu leje zone , onanizuje sie w pracy i zatrudnia pracownice w zamian za sex A fox glupki wierza w te kazania i zmyslone historie

  Reply this comment
 3. diwron
  diwron 22 kwietnia, 2017, 16:27

  Komuno-faszyzm rozpoczął atak w celu zniszczenia FOX News, aby opanować całkowicie umysły Amerykanów. 90% prasy i informacyjnych programów telewizyjnych już opanowali. Fox News to ostatnia przeszkoda. Zaczęli od B.O’Reilly, ponieważ jego program miał najliczniejszą widownię i bez litości piętnował ich głupotę i ciemnotę. Kolejnych komentatorów też zaatakują. Schemat jest zawsze podobny. Warto przypomnieć jak atakowali sędziego C.Thomas czy też H.Cain (podczas przedostatniej kampanii prezydenckiej). Zawsze wysuwano jakieś zarzuty o molestowanie seksualne. Czy doszło kiedyś do rozprawy sądowej? Panie przypominają sobie po iluś tam latach, że ktoś ich określił „niewłaściwie”. Zawsze znajdzie się odpowiedni adwokat, który poprowadzi sprawę. Każda metoda jest dobra, aby „ubić” konserwatywnego polityka czy komentatora i przy okazji zarobić „trochę” pieniędzy. Jestem pesymistą i uważam, że w następnych kilkudziesięciu latach komuno-faszyzm opanuje Stany. Lata ogłupiającej propagandy zrobiły swoje. Amerykańskie szkoły i uczelnie mają w tym decydujący udział. Amerykanie będą „niewolnikami” we własnym kraju

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 22 kwietnia, 2017, 20:27

   I znowu blad idioto, suienkowy.
   Dla przypomnienia dodam ze to wlasnie sukienkowi, jak ty stary obrzydliw. dziadzie, popierali faszyzm i komune, na poczatkach 20-go wieku.
   Twoje wywody i schemat „myslenia” jest zawsze ten sam – napisac czy sie wypowiedziec, mowiac dokladnie odwrotnosc rzeczywistosci… Najlepsze z tego wszystkiego jest to, ze tylko takie „wybitne umysly”, jak Normals czy inne inne idioty w to beda wierzyc i potem powtarzac „to”, jakby najwieksza prawde.
   Sorry, stary sukienkowy dziadzie – nie teraz, nie jutro i nigdy – juz nikt w twoje klamstwa nie bedzie wierzyc.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*