Pracownicy Guitar Center wstępują do związku zawodowego

Pracownicy Guitar Center wstępują do związku zawodowego

Do sklepu Guitar Center na Manhattanie, gdzie pracownicy opowiedziali się za wstąpieniem do związku zawodowego Retail, Wholesale and Department Store Union (RWDS) przyłączył się jeden ze sklepów tej sieci w Chicago. Prezes RWDS, Stuart Appelbaum, ma zamiar rozszerzyć nabór członków na cały kraj.

Guitar Center w Houston fot. BrianReading/Wikimedia

Guitar Center w Houston fot. BrianReading/Wikimedia

W dwóch innych sklepach nowojorskich, na Brooklynie i Queensie odrzucono możliwość wstąpienia do związku. Po głosowaniu w Chicago szanse się wyrównały. Appelbauma  napawa to optymizmem: „Zwycięstwo zwolenników związku w Chicago świadczy, że pracownicy są gotowi do wysunięcia żądań płacowych i organizacyjnych. Wstąpili do związku, ponieważ rozumieją, że z chwilą zjednoczenia i współpracy ich głosy będą wysłuchane”.

Wiceprezes Guitar Center, Dennis Haffeman, twierdzi, że jeszcze przed interwencją RWDS kompania planowała podniesienie podstawowej płacy dla sprzedawców w oparciu o wyniki ich pracy.

W kwietniu, w rozmowie z Huffington Post, personel Guitar Center narzekał na pogorszenie warunków pracy i obniżkę płac od czasu, gdy w 2007 roku kompanię kupił  Bain Capital, założony przez Mitta Romneya.

Guitar Center to wiodący detaliczny sprzedawca sprzętu muzycznego; należy do niego 240 sklepów w 44 stanach.

(HP-eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*