Pożar w okręgu Bronx w Nowym Jorku pociągnął za sobą śmierć 6 osób

Pożar na Bronxie fot.FDNY HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Pożar, jaki wybuchł w czwartek w bloku mieszkalnym w okręgu Bronx w Nowym Jorku, pociągnął za sobą śmierć co najmniej 6 osób – poinformował rzecznik burmistrza Nowego Jorku, Eric Phillips. Straż pożarna podała wcześniej, że 15 osób odniosło rany.

Liczba ofiar śmiertelnych może być wyższa – pisze Reuters.Na miejscu z pożarem walczy ok. 170 strażaków. Do Bronxu wybiera się burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, który zamierza osobiście zobaczyć, jaka jest skala zniszczeń i jak prowadzona jest akcja ratunkowa.

Przyczyny wybuchu pożaru w pięciopiętrowym budynku nie są znane. Stacja WABC-TV, która jest nowojorską filią telewizji ABC podała, że ogień pojawił się najpierw, o godz 19 czasu lokalnego (godz. 1 w Polsce) na trzecim piętrze.

W budynku znajduje się wiele mieszkań – powiedział agencji Reutera przedstawiciel nowojorskiej policji.

Associated Press przypomina, że w 2007 r. również w okręgu Bronx doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym zginęło dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła.

Temperatura w Nowym Jorku jest wyższa niż 10 st.C, ale przenikliwy wiatr sprawia, że subiektywnie odczuwa się, jak gdyby na termometrze było tylko kilka stopni powyżej zera – zauważa AP. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*