Pożar w Kalifornii. 9 osób nie żyje

fot.EPA/@OAKLANDFIRELIVE

fot.EPA/@OAKLANDFIRELIVE

Co najmniej 9 osób zginęło, a 25 uznano za zaginione w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę czasu lokalnego w Oakland w Kalifornii podczas imprezy muzycznej zorganizowanej w dawnym magazynie – podają lokalne media.

Ponad 50 strażaków przez cztery godziny opanowywało ogień.

Jak poinformowała szefowa lokalnej straży pożarnej Teresa Deloach-Reed, strażacy wciąż ustalają, jak doszło do zdarzenia. Deloach-Reed zaznaczyła, że mimo pojawienia się ognia nie aktywowały się żadne czujniki dymu, a budynek nie był wyposażony w automatyczne systemy gaśnicze.

W dwupiętrowym obiekcie, który określa ona jako „wielki”, zawalił się dach, co utrudnia pracę służb starających się wydobyć ofiary spod gruzów.

Na razie „duża część budynku w ogóle nie została przeszukana – powiedziała Deloach-Reed podczas briefingu. – Mamy nadzieję, że liczba (ofiar) zatrzyma się na dziewięciu i nie będzie ich więcej”.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ile osób przebywało w budynku w chwili zdarzenia. Według lokalnych mediów miało tam być ponad 50 osób, z kolei agencja AFP pisze o 70.

W sobotę w dawnym magazynie, wykorzystywanym obecnie jako klub nocny i miejsce wystaw artystycznych, odbywał się występ grającej muzykę elektroniczną grupy Golden Donna. W wydarzeniu utworzonym z tej okazji na Facebooku udział zadeklarowało ponad 170 osób. (PAP)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*