Potężna lawina ziemna na Alasce

fot.tpsdave/pixabay.com

fot.tpsdave/pixabay.com

Wywołana przez długotrwałe intensywne opady olbrzymia ziemno-błotna lawina zeszła we wtorek w rejonie nadmorskiego miasta Sitka na Alasce. Najprawdopodobniej 3 osoby poniosły śmierć – poinformowały lokalne władze.

Lawina porwała ze sobą wiele drzew i uszkodziła kilka domów. Zwały ziemi i błota zablokowały część miasta.

Władze obawiają się, że liczba ofiar może okazać się większa. Przeszukiwanie zwałów rozmiękłej ziemi musiano jednak odłożyć ze względu na niestabilność lawiniska.

W środę do Sitki ma przybyć gubernator Alaski Bill Walker aby zapoznać się ze skalą zniszczeń. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*