Ponad 1500 migrantów dotarło do granicy Meksyku z USA

Ponad 1500 migrantów dotarło do granicy Meksyku z USA

Ponad 1500 migrantów z Ameryki Środkowej dotarło w czwartek do meksykańskiego miasta Tijuana na granicy z USA. Uchodźcy chcą przedostać się na terytorium Stanów Zjednoczonych, aby tam ubiegać się o azyl.

Według świadków, na których powołuje się agencja AFP, w czwartek rano czasu lokalnego do Tijuany przyjechały 22 autokary, a w każdym z nich było co najmniej 50 osób. Pozostali uchodźcy docierali do miasta w mniejszych grupach innymi środkami transportu.

Pojawienie się migrantów w Tijuanie wzbudziło agresję w lokalnej społeczności. „Wynoście się stąd. Nie chcemy tu was. Wracajcie do siebie” – takimi okrzykami obrzucała migrantów grupa kilkudziesięciu mieszkańców miasta, którzy próbowali wystraszyć przybyszów m.in. kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

„Nie jesteśmy przestępcami – bronili się migranci. – Dlaczego nas tak traktujecie, jeśli wszędzie w Meksyku przyjmowano nas dobrze? Pomyślcie o dzieciach, które są z nami”.

Do Tijuany dotarła w czwartek pierwsza grupa z dużej karawany migrantów, która od kilku tygodni przez Meksyk podążała w stronę granicy z USA. Uchodźcy pochodzą głównie z Salwadoru, Wenezueli i Hondurasu, a ze swoich krajów uciekają przed biedą, przestępczością, a niektórzy też przed wymiarem sprawiedliwości.

Przede wszystkim ze względu na przestępców w swoim kraju migrantów nie chce widzieć Donald Trump, który wysłał już na granicę z Meksykiem ponad 5 tysięcy żołnierzy, mających za zadanie wstrzymanie pochodu uchodźców. Prezydent USA zapowiadał, że w razie potrzeby jest w stanie wysłać na granicę nawet 15 tysięcy wojskowych, czyli więcej niż USA mają obecnie w Afganistanie.

Jak pisze AFP, niedaleko Tijuany, gdzie znajduje się najbardziej ruchliwe przejście graniczne między Meksykiem a USA, jest druga grupa migrantów, licząca co najmniej 3 tysiące osób. Lokalne władze spodziewają się, że kolejne autokary dotrą tam w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu godzin.

Władze leżącego po amerykańskiej stronie granicy miasta San Diego w ostatnich dniach ograniczyły liczbę dróg dojazdowych. Na tych, które pozostały otwarte, poustawiano bariery cementowe i zainstalowano drut kolczasty. (PAP)

fot.MARIO GUZMAN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

 1. Christopher
  Christopher 15 listopada, 2018, 16:17

  Ja tylko sie zastanawiam kto to wszystko organizuje bo przeciez „od tak sobie ” to sie nie oragnizuje , a tutaj „prosze” autokarami ich juz dowoza czyli jest wszystko zorganizowane I tacy jak pisze „biedni” nie sa a zaden z tych „uchodzcow” wedlug naszego prawa na azyl sie nie kwafilifikuje , raz ze to sa uchodzcy ekonomiczni a wsrod nich perzeciez pelno kryminalistow ktorych praktycznie nie jest mozliwe dokladne sprawdzenie tozsamosci .

  Reply this comment
  • Barbara z Florydy
   Barbara z Florydy 15 listopada, 2018, 16:59

   i co, w dalszym ciagu uwazasz, ze rzadzi nami dyktator?

   Reply this comment
  • RP
   RP 15 listopada, 2018, 19:12

   Soros, guru twojej parti Demokrattcznej. Poczytaj sobie o Open Society, Black Lives Matter itd itp…

   Reply this comment
  • Carmina
   Carmina 25 listopada, 2018, 15:29

   Lewactwo calego swiata pociaga za sznurki. Soros rozprowadza karty Mastercard, przedplacone, dla najezdzcow w Europie. Ten movment to jedno wielkie szalenstwo aby wymieszac ludzi, zlikwidowac ich poczucie narodowosci,odrebnosci, zniszczyc wolnosc i wprowadzic nienawisc. To lewacy sa najwiekszymi rasistami. NWO

   Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 15 listopada, 2018, 17:24

  To jest tzw. barani pęd. Przypomina to Polskę w 1980r. gdy do Solidarności zapisało się prawie 10 milionów ludzi. Oczywiście zaraz zaczną pojawiać się teorie spiskowe, a za każda teorią spiskową stoi…Putin 🙂

  Reply this comment
  • Takilos
   Takilos 19 listopada, 2018, 13:44

   Yaroon, Ty chyba jesteś „resortowym” dzieckiem, skoro robisz takie porównania.

   Reply this comment
   • Yaroon
    Yaroon 19 listopada, 2018, 14:53

    …mało, oprócz resortowym, to jeszcze: agentem Putina, sługusem Merkel (razem z Ryżą łachudrą), znajomym zgniłka Jarmakowskiego i terapeutą szurniętego Wodzickiego. Was baranów to mi czasami żal. Wyjechało ” to ” z Polski…95% zwykłe szumowiny 🙂 zgniły owoc socjalizmu 🙂 przygłupy, zdemoralizowany motłoch i w tej hameryce myślą jak tłuki, mówią jak matołki i wyglądają na pastuchów…ot i Polonia: durna, skłócona, biedna, nijaka.

    Reply this comment
 3. Christopher
  Christopher 17 listopada, 2018, 15:05

  Rzadzi nami Cham jakiego jeszcze Ameryka nie miala , Ja glosowalem na Bush-a seniora I Juniora rowniez glosowalem na SP – John- a McCain -a , nigdy nie bylem I nie bede zwolennikiem Demokratow ale jak juz czytasz Baska to I troche mysl bo ja pisalem ” o niebie a ty pipszysz o chlebie”

  Reply this comment
  • Carmina
   Carmina 25 listopada, 2018, 15:32

   Cham to TY!
   Ameryka budzi sie i widzi prawdziwe oblicze demokratow socjalistow. Tacy jak ty, to przyczynek do zaglady swiata. Ale coz, glupek uciekl z socjalistycznej Polski, a teraz chce wprowadzic komune w USA. Zenujacy prostak i lewus.

   Reply this comment
 4. dosmucacz
  dosmucacz 19 listopada, 2018, 23:36

  Jeszcze kilka uwag na temat nielegalnej imigracji i uchodźców. W Chicago istnieje organizacja pod nazwą La Familia Latino Unida (The Family of United Latins). Założyły ją panie Emma Lozano i Elvira Arellano. Celem organizacji jest zapewnienie jak największej i nielegalnej imigracji do USA oraz otwarta południowa granica. Niejaki pan Soros (globalista i założyciel fundacji Open Society) przekazał organizacji Chicagowskiej 2.5 mln dol. w 2009 roku. Późniejsze donacje nie są aktualnie znane. Prawdopodobnie przekazywane są przez pośredników. Po jakimś czasie na pewno wyjdą na jaw. Organizacja chicagowska ściśle współpracuje z Pueblo Sin Fronteras w Hondurasie, która aktywnie organizowała ostatnie karawany „uchodźców”. Są to jakby dwie siostrzane organizacje. Po przekroczeniu południowej granicy Meksyku zapewniają transport, żywność i inne usługi. Aktywista Matt Gates z Florydy płacił ludziom za dołączenie do karawan szczególnie matkom z dziećmi. Ich bezpieczeństwo w czasie tak długiej podróży się nie liczyło. Najważniejsze jest spełnienie wymagań bogatych sponsorów, zdestabilizowanie sytuacji wewnętrznej USA i całego systemu imigracyjnego i uderzenie w Trumpa. Media światowe piszą i mówią jaka ta Ameryka jest niegościnna i jaki Trump jest nieludzki. Zapomina się milionach nielegalnych imigrantów, którzy już znajdują się w USA i nie ma politycznej woli aby rozwiązać ten problem. Antyamerykańska partia demokratyczna chce na takim działaniu zbić kapitał polityczny. Część ludzi została otumaniona i zapewniła im większość w Izbie Reprezentantów. Można ze 100% pewnością powiedzieć, że przez najbliższe dwa lata ten problem nie zostanie rozwiązany. Czy jakakolwiek stacja TV( a każda miała korespondentów w Meksyku) zainteresowała się kto płacił za autobusy, które dowoziły uchodźców do południowej granicy USA? Oczywiście że nie, bo to zburzy narrację o spontaniczności karawan. A tak nawiasem mówiąc ciekaw jestem jak wyglądają rezydencje takich ludzi jak G.Soros, N.Pelosi, J.Schumer, B.Obama, K.Harris, E.Warren, J.Telega? Czy są pozbawione ogrodzenia i mają zawsze drzwi otwarte? Czy o każdej porze dnia i nocy każdy może do nich wejść i ew. tam zamieszkać?

  Reply this comment
  • Carmina
   Carmina 25 listopada, 2018, 15:33

   Ale takie glupki jak Christopher nie pojmuja. Szkoda czasu i atlasu dla swin.
   Pozdrawiam

   Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 20 listopada, 2018, 01:31

  Niedługo w USA językiem urzędowym stanie się hiszpański. A jak do władzy dojdą latynosi, to USA przestani być imperium i podobnie będzie wyglądać jak Rzym po najeździe barbarzyńców.

  Reply this comment
 6. Anonim
  Anonim 22 listopada, 2018, 16:34

  President Trump ratuje kochana Ameryke

  Reply this comment
 7. Carmina
  Carmina 25 listopada, 2018, 15:26

  Dziennik Zwiazkowy powinien sie doksztalcic. O jakich uchodzcach piszecie? Zaden z tych imigrantow nie jest uchodzca. Zatem, nie przysluguje im azyl! To ubodzy ludzie, slabo wyksztalceni, czesto nalezacy do gangow, z lewicujacych krajow, ktorzy uwazaja, ze im sie nalezy zycie w Ameryce – bo tak im naopowiadali socjalisci-demokraci. Jedna wielka bujda, ktora podtrzymuje DZ, aby tylko pokazac swoja pogarde w stosunku do prez. Trumpa.
  Co ciekawe, te artykuly sa pisane przez ludzi, ktorzy z jakichs powodow opuscili postkomunistyczne kraje (lub ich rodzice), przybyli do wolnego kraju, a teraz probuja lewicowac tutaj! WSTYD!

  Reply this comment
 8. carmina
  carmina 25 listopada, 2018, 15:35

  Gdzie sa moje komentarze????????
  Tylko poprawne politycznie, z lewackim zacieciem, sa OK?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*