Policja zatrzymała nożownika, który zabił 2 pasażerów w pociągu

fot.Pexels.com

Policja zatrzymała mężczyznę, który ranił nożem w piątek 3 pasażerów pociągu w Portland – podały w sobotę służby stanu Oregon. Stanęli oni w obronie dwóch kobiet, które zaatakowano, bo „wyglądały jak muzułmanki”. Dwójka ugodzonych przez sprawcę nożem zmarła.

Do tragedii doszło na kilka godzin przed rozpoczęciem Ramadanu, w pociągu podmiejskim w Portland.

Napastnik, 35-letni Jeremy Joseph Christian, wykrzykując hasła religijne, rzucił się w kierunku dwóch kobiet, które „wyglądały jak wyznawczynie islamu, gdyż nosiły hidżab”. Napaści próbowali zapobiec pasażerowie. Sprawca ranił śmiertelnie 53-letniego Ricky’ego J. Besta, który wykrwawił się na miejscu oraz Taliesina Namkai Meche (23 lata), który zmarł potem w szpitalu.

Trzeci ranny, 21-letni Micah David Cole Fletcher, przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tożsamość 35-letniego Jeremiego Josepha Christiana, już wcześniej karanego za napaść, udało się ustalić jeszcze w piątek, bezpośrednio po ataku.

Mimo że strona Christiana na Facebooku świadczy o jego wyraźnych przekonaniach rasistowskich i upodobaniu do skrajnych postaw, policja nie chce na obecnym etapie rozstrzygać, czy było to przestępstwo wynikające z nienawiści czy też akt terroru.

Christianowi postawiono zarzut podwójnego morderstwa. Sędzia nie przychylił się do wniosku o zwolnienie za kaucją. Pozostaje on od soboty w areszcie. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*