Podejrzewany o przemoc wobec kobiet prokurator stanu Nowy Jork podał się do dymisji

Podejrzewany o przemoc wobec kobiet prokurator stanu Nowy Jork podał się do dymisji

Podejrzewany o stosowanie przemocy fizycznej wobec czterech kobiet, a także o ich zastraszanie prokurator generalny stanu Nowy Jork Eric Schneiderman zapowiedział w poniedziałek swą dymisję z dniem 8 maja. Schneiderman był jedną z twarzy kampanii #MeToo.

To właśnie Schneiderman wniósł sprawę przeciw TWC (The Weinstein Company) oraz braciom Harveyowi i Robertowi Weinsteinom w związku z molestowaniem kobiet, na jakie sobie pozwalali.

Schneiderman, który reprezentował też interesy poszkodowanych aktorek, dziś sam jest podejrzewany o fizyczne znęcanie się na czterema kobietami – wskazuje Reuters.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek Schneiderman napisał: „w ciągu ostatnich kilku godzin wysunięto przeciwko mnie poważne zarzuty, z którymi się nie zgadzam i które stanowczo odrzucam”. Chociaż nie mają one związku z jego działalnością zawodową, to jednak – jak podkreślił – „stanowią poważną przeszkodę w kierowaniu prokuraturą stanową. Dlatego po zakończeniu dnia pracy we wtorek 8 maja składam urząd”.

W ostatnich miesiącach blisko 100 kobiet złożyło pozwy sądowe przeciwko Weinsteinowi, który został zwolniony z wytwórni filmowej TWC w październiku 2017 roku. Weinstein został zwolniony z wytwórni filmowej TWC w październiku 2017 roku. Oskarżony 65-letni producent wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, nie przyznał się jednak do winy i utrzymuje, że wszystko odbywało się za zgodą obydwu stron.

Przy okazji tej sprawy wiele kobiet, a także mężczyzn zdecydowało się ujawnić publicznie przypadki molestowania seksualnego, jakiego doświadczali ze strony wybitnych przedstawicieli show-biznesu. (PAP)

fot.JUSTIN LANE/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

 1. Anonim
  Anonim 8 maja, 2018, 11:17

  Co za hipokryta i to potomek tak przesladowanego narodu.

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 8 maja, 2018, 11:20

  I te aktorzyny i politykierzy mowia nam jak zyc, na kogo glosowac i komu ufac…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*