Podejrzana przesyłka do prezydenta Obamy

Agenci Secret Service, służby ochraniającej prezydenta USA, przejęli podejrzany list zaadresowany do Baracka Obamy. Jak poinformowało w czwartek Secret Service, przesyłka prawdopodobnie zawiera ślady trującej rycyny.

fot. WhiteHouse.gov

fot. WhiteHouse.gov

Nie ma jeszcze wyników analizy, którą prowadzi laboratorium FBI, ale Secret Service jest przekonane, że przesyłka zawiera truciznę, gdyż ma podobne oznaczenia i wygląd co dwa anonimowe listy z pogróżkami, które w ubiegłym tygodniu zostały wysłane do burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga. Oba były zatrute rycyną.

Secret Service przechwyciło ten list z sortowni poczty Białego Domu, która jednak znajduje się poza Waszyngtonem. Nie ujawniono, czy tak jak listy do Bloomberga zawierał on także pogróżki.

Autor tych dwóch przesyłek groził burmistrzowi w kontekście toczącej się w USA debaty na temat zaostrzenia kontroli zakupu broni palnej. Bloomberg jest jednym z najbardziej aktywnych i znanych zwolenników kontroli broni palnej.

B. Obama był już w ubiegłym miesiącu adresatem zatrutego listu. Przesyłka ta nie dotarła jednak na jego biurko. Została przejęta przez ochronę prezydenta.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*